Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen bűnügyi szakmák vannak?

Milyen bűnügyi szakmák vannak?

Figyelt kérdés

Lehet nem jól tettem fel a kérdést, ezért elnézést kérek.

Szóval olyan szakmák érdekelnének, amelyek a bűnüldözéssel foglalkoznak. Pontosabban azok amelyek nem begyűjtik a bűnözőket, hanem segítik az elfogásukat (pl.: helyszínelők?).

Részletesebben felvilágosítana valaki? Milyen szakokra lehet jelentkezni, mik a feltételek stb.

Keresgéltem az interneten, de nem igazán találtam semmi használhatót.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 29. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajna, de szívem szerint én is vmi iylesmivel foglalkoznék, de sajnos ez egy álom marad számomra:/ De azért én is kíváncsi vagyok milyenek léteznek.
2011. márc. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Mondjuk Vám- és pénzügyőr

Én rendőrnek készülök, és ha nem vesznek fel valamilyen oknál fogva akkor szerintem ezzel fogok megpróbálkozni.

2011. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Meglett a bűnös.

Ezen az oldalon, a "Small" nevezetű widget volt az.

[link]

2011. márc. 31. 22:29
 4/7 A kérdező kommentje:

Hú, ez elég vicces. Szóval az előző válaszomat egy másik kérdéshez akartam. Annyira siettem, hogy nem néztem a kérdést (legfelül volt és arra is 2 válasz érkezett).


Esetleg valami linket nem tudnál adni? Régebben keresgéltem, majd nagy nehezen találtam egy oldalt, ahova le volt írva minden. Az RTF oldalán sem találtam erről semmit. Vagy csak én lennék ilyen bamba?


Köszönöm a válaszod!

2011. márc. 31. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy sima Rendészeti Szaközépiskolába is nehéz bekerülni, RTF-re még nehezebb. Az RTF-en egyes szakirányoknál kb 400-410 volt a ponthatár. Most szerintem nem fogsz találni felnvételiről infókat, mert már le kellett adni a jelentkezést, most kezdődtek meg a felvételik.De a következő évfolyamokra a pályázati kiírás ha megjelenik, meg tudod nézni (RSZKI-ba tavaly nov.-dec. körül jelent meg...)


Én most 18 éves vagyok, érettségi előtt állok, de tudom magamról, hogy az RTF-hez kevés vagyok.RSZKI-ba jelentkeztem, április 21-én megyek felvételizni Miskolcra, de kicsit parázok tőle még így is, hogy fel vagyok készülve fizikailag(1 év rendszeres edzésbe került, de egy jó fizikummal rendelkező embernek kevesebb idő is elég), na meg a felkészülés nem elég, szerencse is kell hozzá, hogy a műveltségi tesztnél olyan kérdéseket kapjak, amikre tudom a választ. Ha elérem az előzetes ponthatárt, mehetek orvosi vizsgálatokra+pszichológiaira. A pszicológián még sokan ki szoktak hullani, ettől is parázok kicsit:S :), de remélem meglesz, más szakmát vagy hivatást el sem tudok képzelni számomra.


RSZKI-ban az alábbiak vonatkoznak a fizikai alkalmasságira, gondolom RTF-en sem lehet nagy különbség, legfeljebb a választási lehetőségek másak.

Na szóval nekünk van egy kötelező ág, a 2000m-es futás.

Itt a fentebb említett távot 7,5 perc alatt kell megtenni.


A következő 6 ág közül négyet szabadon választhatsz:

Fekvőtámasz: fél perc alatt 35

FElülés:1 perc alatt 55

Hajlított karú függés: 73 másodpercig kell bírni

[link]

Helyből távolugrás: 250 cm

Fekve-nyomás: 60 gk-ot kinyomi 25x

4x10 m-es ingafutás: 8.8 másodperc alatt megtenni.


Persze nem fontos az előírt darabszámokat, és az előírt időn belül teljesíteni, de akkor nem jár érte max pont.


Tudom, nem erről kérdeztél, de gondoltam leíron, hogy tudd kb mire számíthatsz felvételin, ha esetleg belevágsz.

2011. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

+ infó, a tavalyi felvételiről:

[link]

2011. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem is ez volt a tervben, de egészségügyin nem mennék át. Ezért döntöttem úgy, hogy akkor valami másfelé nézek.


Egy év edzés után biztosan nem lesz gondod a fizikain. :)


Köszönöm a válaszod!


Sok sikert kívánok!

2011. ápr. 2. 23:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!