Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen bűnügyi szakmák vannak?

Milyen bűnügyi szakmák vannak?

Figyelt kérdés

Lehet nem jól tettem fel a kérdést, ezért elnézést kérek.

Szóval olyan szakmák érdekelnének, amelyek a bűnüldözéssel foglalkoznak. Pontosabban azok amelyek nem begyűjtik a bűnözőket, hanem segítik az elfogásukat (pl.: helyszínelők?).

Részletesebben felvilágosítana valaki? Milyen szakokra lehet jelentkezni, mik a feltételek stb.?

Keresgéltem az interneten, de nem igazán találtam semmi használható információt.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 2. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Az elég furcsa, hogy semmilyen használható információt nem találtál, mivel Én szinte ugyan ezt kerestem és !25! oldalnyi kézzel kiírt dokumentumom van, és rengeteg gépre lementett információ, amit még nem tudtam feldolgozni.

Szóval remélem tudok segíteni.

Nos ott van a Bűnügyi igazgatási alapszak, ezen belüli szakirányok Bűnügyi nyomozó, Gazdaságvédelmi nyomozó, Pénzügyi nyomozó. Ez a Jogi és igazgatási képzési területen helyezkedik el.

Ezeken kívül van az igazságügyi igazgatási, rendészeti igazgatási, meg a büntetés-végrehajtási nevelő. Bünözők elfogását akár a Jogász területre is kilehet terjeszteni.

1 pár link

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Jaj, pontosan ez foglalkoztat engem is! És sehol sem találtam (legalábbis továbbképzési anyagokban és tanároknál) infót... Első tudnál nekem is segíteni? Hátha van valami hasznos infód amit el tudnál küldeni, már persze ha nem zavarunk vele. :)
2011. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, erről beszéltem. Szinte semmi használható. Nem nyomozónak mennék, hanem valami olyasminek, ami őket segíti. Aki nem elkapja a bűnözőket, hanem a bizonyítékokat vizsgálja.

Az RTF-n sem találtam sok mindent. Bár most, hogy belinkelted újra ránéztem és megtaláltam azt, amit pár hónapja nézegettem és azóta sem találtam. :)

Az egészségügyin sajnos nem mennék át, ezért gondoltam, hogy mondjuk "bent" és nem "terepen" hasznosítanám magam. De fogalmam sincs arról, hogy minek mehetnék. Ugye vannak CSI sorozatok, de a valóságban biztosan más minden. Szóval nekem igazából egy komplett felvilágosításra lenne szükségem (ahogyan itt látható: [link] Majd átnézem jobban a linkeket és tovább keresgélek. De most tanulnom kell.


Köszönöm a segítséged!

2011. ápr. 2. 19:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Utána néztem egy picit találtam 1-2 érdekes linket számotokra:

De én már most látom, hogy ehhez nagyon okosnak kell lenni!

[link]



Pl.: a heszínelök feladatkörébe tartozik a nyomtan is, ami a kriminalisztikába sorolható.


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

-> "Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) budapesti akadémiáján szeptembertől működik majd az oktatólaboratórium, amely nyomszakértői, kémiai, biológiai, fotó-, informatikai és DNS-laborból áll majd, a szükséges felszerelést és műszereket az FBI adja.

"

Azaz itt is tanítanak helyszínelést.

2011. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
De jó :) Remélem olyat is lehet találni ami inkább a bünüzők lélektanához áll közelebb de majd meglátjuk ^^
2011. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A bűnözők lélektanához a Viktimológia áll, azaz profilozás- Ami a kriminológia szakirányon tanulható.
2011. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már világosabb az egész. :)
2011. ápr. 4. 20:27
 9/10 anonim válasza:
Profilozás tanulható ebben az országban? Én úgy tudtam, hogy nem :O
2011. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig de csak utána kell nèzni. Volt aki elhordott mindennek mert nem is lètezik ilyen szakma, hát fèlre nèzett kicsit... sok szerencsèt minsenkinek az álmai elèrèsèben.
2011. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!