Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Le tudná nekem írni valaki,...

Le tudná nekem írni valaki, hogy miből áll például egy bűnügyi nyomozó munkája? Lehetőleg olyanok, akik jelenleg is azok, vagy azok voltak.

Figyelt kérdés
Érdekel ez a pálya, de nem tudom miből áll az egész. Gondolom nem olyan, mint a Miami helyszínelőkben Horatio meg a társai... :) Szeretnék egy reális képet kapni. Köszönöm előre is!
2011. máj. 23. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
én igazságügyi szakértő leszek. még 1 év:)
2011. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
98%

A bűnügyi igazgatási képzés a jogi és igazgatási képzési terület alapszakja. Az alapszakon diplomázók bűnügyi igazgatásszervezői szakképzettséget szereznek az alábbi szakirányok valamelyikén: bűnügyi nyomozó, gazdaságvédelmi nyomozó, pénzügyi nyomozó.


A végzettek tehát bűncselekmények nyomozói munkáját végzik, beleértve a nyomozások szervezését, az adatgyűjtés, a felderítés és bizonyítás megtervezését és a mindehhez szükséges irányítási tevékenységeket. Az elhelyezkedésre a rendőrség mellett a vám- és pénzügyőrség szerveinél van lehetőség. Az alapszakon szerzett ismeretek jelentős része tehát a nyomozási eljárásokra vonatkozik, de a jelölteknek emellett szükségük van alapos kriminalisztikai ismeretekre is, hisz munkájuk a bűncselekményekkel, bűnelkövetéssel kapcsolatos. Természetesen a tevékenységükre, működési területükre vonatkozó jogszabályok ismerete is elengedhetetlen a munkához. A szakirányokat alapvetően az különbözteti meg egymástól, hogy a bűnügyi nyomozás mely területre terjed ki.


A bűnügyi nyomozók esetében a kriminalisztikai ismeretek dominálnak, hiszen az itt végzettek bűncselekmények megelőzésével, felderítésével és bizonyításával foglalkoznak. Ehhez szükséges a bűnügyi szolgálati és más rendőri szolgálatok, valamint a bűnüldözési feladatok teljesítéséhez bevonható társ-rendvédelmi szervek és társadalmi erők közötti együttműködés lehetőségeiben való tájékozottság.


A gazdaságvédelmi nyomozó szakirányon végzett hallgatók olyan rendvédelmi szakemberek lesznek, akik képesek az egyes gazdasági bűncselekmények felismerésére, azok jogi minősítésére, illetve önálló felderítésére. Fontos, hogy a végzettek rendelkezzenek az eredményes megelőzéshez, felderítéshez szükséges széles körű közgazdasági, pénzügyi és számviteli, valamint jogi és kriminalisztikai ismeretekkel. Feladatuk jogalkalmazóként az igazság szolgálatába szegődni a társ-rendvédelmi szervek, társadalmi erők segítségével, a gazdasági bűncselekmények megelőzése és felderítése érdekében.


A pénzügyi nyomozó szakirányt választók a Vám és Pénzügyőrség hatáskörébe tartozó (például jövedéki, adójogi, vámtarifa-) ismereteket szereznek. Ezek a szakemberek teljesítik a Magyar Köztársaság EU-társulási szerződéséből a magyar vámigazgatásra háruló nemzetközi elvárások szerinti feladatokat. A végzettek kellő tárgyi tudással rendelkeznek a bűnüldöző munka feladataihoz, és az állam vámpolitikai érdekeit sértő cselekmények gyanúja esetén a megelőzés, felderítés, illetve az elkövető felelősségre vonása érdekében hathatós intézkedéseket tudnak tenni.


Az alapszakon végzettektől elvárt, hogy rendelkezzenek kapcsolatteremtő, problémafelismerő és problémamegoldó képességgel, együttműködési és kommunikációs készséggel, idegennyelv-tudással, minőség iránti igénnyel, felelősségtudattal, valamint a szolgálati feladatok ellátásához szükséges fizikai-kondicionális állapottal és önvédelmi ismeretekkel.

2011. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon jól leirta az előttem szóló, csak ezt nem, hogy mivel járhat a bünügyi munka igaz ezt nem is kérdezted, de röviden:alkoholista leszel idővel, többször elvált vagy nem is leszel házas. Ugyanis józan ésszel nem lehet csinálni és még az az asszony nem született meg aki kibirja, hogy a férje nyomozó... /igazakat mondtam/
2011. máj. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a mindenre kiterjedő választ! Erről - hogy alkoholista leszel, lelkileg megtörsz, meghasonlasz önmagaddal - már én is hallottam. A nők nekem túl bonyolultak amúgy is, engem az érdekel, hogy tegyek valamit a (jelenleg nem túl magas színvonalú) közbiztonság érdekében. Az épségem csak másodlagos :) Köszönöm mégegyszer!
2011. máj. 24. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Akkor neked kis faszod van pajtás.

( egy nyomozó )

2012. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

A közbiztonság amit te alacsonynak vélsz azok miatt a köcsögök miatt van akiket a szüleid beszavaztak a parlamentbe.

A nyomozói munkáról felesleges bármit is írni mert akkor fogod megtapasztalni amikor már benne vagy. Fel se tudod még fogni, hogy miről szól és mit vállalsz.

2013. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
98%

én 25 évet huztam le a Cégnél abból 20-at bünügyön.A 3-as válaszadónak némiképpen igaza van de mint mondják akinek nem

inge ne vegye magára de jellemző a szakmára.Hogy miből áll a bünügyes szakma ezt igy irásban nem lehet elmondani de biztos hogy nem Miami...Erre születni kell, sok sikert...

2013. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
59%
Nagyon drukkolok Neked! :) Én is gyilkossági nyomozó szeretnék lenni,hogy egy picit is behatással lehessek az eberek életére,és jobbá tegyem azt. Engem már nagyon kicsi korom óta érdekel a nyomozás,bár őszintén szólva én is Agatha Christie szórakoztató művein nőttem fel. Persze mára már tudom,vagyis el tudom képzelni,hogy milyen valójában ez az állás. Nem tudom,hogy bírni tudnám-e,csak azt tudom,hogy a jelenlegi világgal nem vagyok megelégedve. Túl sok benne a gonoszság. Én nem ebbe a világba akarom beleszülni a gyerekeimet,nekik egy jobbat szeretnék teremteni. :)
2015. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hm, hát érdeked visszaolvasni 4 évvel ezelőtt feltett kérdésemet :D Hát igen, fiatalság, bolondság.


#5-ös: eddig meg voltak elégedve a csajok.

#6-os: a szüleim nem járnak szavazni, több eszük van annál.

#7-es: minden tiszteletem.

#8-as: látom te pár hete írtál. Neked elárulom, hogy végül a nyomozósdi megtorpant Agatha Christie-könyvek olvasásánál, és matematika szakra mentem egyetemre :)


Mindenkinek szép napot!

2015. okt. 25. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!