Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendészeti SZKI- alkalmassági,...

Rendészeti SZKI- alkalmassági, pszighológiai tesztről egy kérdés (? )

Figyelt kérdés

Ismerek olyan embert, aki a személyiségteszten a "Szeretek a társaság középpontjában lenni"-kérdés miatt kapott lakalmatlant.Azért, mert a többi kérdésnél csupa oylan válaszokat adott, ami arra utalt, hogy szeret a középpontban lenni, viszont a fentebb levő kérdésre "nem"-*el válaszolt, emiatt úgy vélték, hogy hazudott, és alkalmatlan minősítésel távozott.


Na most, mi is erre az igazi "jó" válasz??Ami nem tűnik nagyképűségnek? Mert pl ha néhány ember segítséget kér tőlem, szivesen segítek nekik, tehát akkor én vagyok a társaság középpontjában. Így pl szeretek a középpontban lenni.


Rendőrök/leendő rendőrök, ti hogyan oldottátok meg ezt?


2011. jan. 1. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolkozz a mondás szerinti "józan paraszti ésszel": ha szeretsz a társaság középpontjában lenni, akkor akár "hangadó" is válhat belőled, ami egy parancsuralmi rendszerben működő fegyveres testületnél nem annyira jó. Kerüld a renitens, szélsőséges, vagy annak látszó válaszok adását, "tegyél úgy", mintha egy teljesen átlagos emberke lennél, pl. képzelj el egy komoly mérnökembert a békeidőkből, aki nem vehemens, a társadalom szabályai szerint él teljes mértékben, becsületes, segítőkész, nem hangoskodik, soha nincs konfliktusa senkivel, viszont intelligens, vannak barátai is, tehát nem visszahúzódó, de nem is a társaság középpontja, inkább kicsit "karót nyelt". Talán van is ilyesmi ember a környezetedben. Próbáld elképzelni, hogy egy ilyen valaki mit válaszolna, hogy viselkedne, azzal szerintem sikert érhetsz el a pszichológiai teszten.
2011. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem így működik az MMPI teszt, nem ennyire egyszerű! Emellett számítógép számolja ki az értékelést, igaz van rajta hazugságskála, de az sok kérdésből áll, nem egyből, vagy kettőből.
2011. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül ígyvan én pl. erre a kérdésre azt írtam hogy igen, mert ha belegondolsz, akkor ez egy határozott, erős jellemű modorra is utalhat ami viszont elég fontos ebbe a szakmába.
2011. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!