Régen hogyan zajlott egy tettes azonosítása?
Figyelt kérdés
Még a régi, számítógépek előtti korban például 90-es évek előtt.
Például történt egy betörés vagy rablás és találtak egy használható ujjlenyomatot. Akkor onnantól hogyan tovább? Hogyan azonosították a tettest? Egy nyomozó befeküdt az aktahalmok közé és hetekig-hónapokig hasonlítgatta össze a papíralapú adatbázisban található ujjlenyomatokkal? Illetve ha még büntetlen előéletű volt a tettes akkor gyakorlatilag lehetetlen volt előkeríteni ujjlenyomat segítségével is?
2023. nov. 27. 09:00
1/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy azt szakértő végzi, ráadásul kategorizálva vannak az ujjlenyomatok, tehát nem kell az összeset megnézni.
2/4 anonim válasza:
A számítógépek semmit se segítenek most se, ha csak ujjlenyomat van ami nincs benne a rendszerben. Körbekérdeznek és ha senki nem látott semmit (mint én nemrégiben amikor a szomszédhoz betörtek, aludtam ugye) és ha senki nem látott-hallott semmit akkor jegelik/jegelték az ügyet. Ha valaki később lebukik akkor átnézik a házkutatáskor talált dolgokat és összevetik a korábban a környéken talált betörésekkor eltűnt dolgokkal.
3/4 A kérdező kommentje:
Vagy szűkítik a lehetséges tettesek körét? Illetve ha jegelik akkor megvárják míg újra el nem követ valamit?
2023. nov. 27. 09:50
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!