Bármelyik rendőr meg tudja nézni, hogy egy személy nincs, vagy éppen börtönben van?
#7-nek:
Annak, hogy én hasonlítok egy feltételezett elkövetőre, mi köze van az én előéletemhez?
Egy nagy büdös semmi. Még ha én is lennék az elkövető, akkor az előéletem csak a bíróságon fog előkerülni, a büntetett előélet megítélése miatt. A rendőrségnek semmi szüksége erre az adatra semmiféle aktuális níomozás lefolytatásához, pontosan ezért rálátása sincs.
De mondtam már: KÉRDEZZ MEG EGY RENDŐRT.
#10-nek:
Most komolyan leállsz vitatkozni jogi kérdésben, egy többszörösen büntetett előéletű, saját magát számtalanszor ügyvédként védő "valakivel", JOGI KÉRDÉSBEN?!
Legyen már egy kis önkritikád! Itt nem faxméregetés a kérdés hanem az, amit a kérdező kérdezett!
Hidd el nekem hogy ha valamilyen úton-módon, később bizonyíthatóan beépít a nyomozásba az előéletemből származó információt, azonnal a katonai ügyészségen találná magát hivatali visszaélés miatt. Nyugodtan hidd el nekem.
Már csak az előéletbe való betekintéssel elköveti! Az indok mindegy. Nincs rá hatásköre.
#13-nak:
Neked pedig tudnod kellene hogy a letartóztatást nem a rendőrség rendeli el, hanem a BÍRÓSÁG. Azt a 80%-ot a bíróság teszi hozzá, a rendőrség nem tud róla, nem is tudhat.
Te nem ülsz az asztal másik felén, ez már biztos. Te csak a hozzám képest másik felén ülők szempontjából vizsgálsz.
És nagyon gyengén muzsikálsz ahhoz képest, hogy kinek akarod beállítani magad. Én az vagyok, akinek mondom magam. ;)
Ismét #13-nak:
Még egy apró korrekció, mert én nem találtam semmit a büntetett előélet kapcsán:
Előzetes letartóztatás különös feltételei:
A terhelt megszökött, vagy a bíróság, az ügyész, illetve a nyomozó hatóság elől elrejtőzött, vagy szökést kísérelt meg, illetőleg az eljárás során ellene újabb, szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmény miatt eljárás indult.
Szökésének vagy elrejtőzésének veszélyére tekintettel vagy más okból megalapozottan feltehető, hogy az eljárási cselekményeknél a jelenléte másképp nem biztosítható.
Megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén, különösen a tanúk befolyásolásával vagy megfélemlítésével, tárgyi bizonyítási eszköz, okirat megsemmisítésével, meghamisításával vagy elrejtésével meghiúsítaná, megnehezítené vagy veszélyeztetné a bizonyítást.
Megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a megkísérelt vagy előkészített bűncselekményt véghezvinné, vagy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el.
#16-nak:
Nem tudja megnézni. Ha köze van hozzá hogy esetleg megszökött, nem vonult be, stb ..., akkor az majd a megfelelő formában közölve lesz vele.
Elfogató-parancs, országos körözés, stb...
Elfelejtetted hogy a rendőrségen belül PARANCS-URALMI rendszer van. Nincs egyéni akciózás, kíváncsiskodás. Legalábbis nem tanácsos.
Ismét #16-nak:
Szerinted egy rendőrnek nincs betűről-betűre leírva, hogy hogyan KELL(ene) lefolytatnia egy igazoltatást?
Nincs olyan hogy közben más intézkedést is foganatosít, ráadásul olyant, ami a hatáskörén kívül esik.
#19-nek:
Mi az hogy gyanús?
Csak akkor járhat el vele szemben, ha konkrét bűncselekmény gyanúja merült fel. Ha igazolni tudja magát, nincs nála szúró-vágó eszköz, vagy nem hasonlít egy éppen kergetett feltételezett elkövetőre, akkor nem. Persze ebben nagyon sokmindent számításba kell venni. Például ha igazoltatna, és mondjuk egymillió készpénzt találna nálam, és a kérdésre hogy honnan van, nem tudnék választ adni, akkor bevihetne.
De most kapaszkodj meg! Mert viszont ha azt válaszolom hogy SEMMI KÖZE HOZZÁ, akkor tehetetlen, mert IGAZAM VAN!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!