Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van ennyire leszabályozv...

Miért van ennyire leszabályozva Magyarországon a fegyverhasználat a rendőröknél?

Figyelt kérdés

Egyik nap volt mikor az embercsempészek többször rálőttek a rendőrökre éles fegyverrel, ehhez képest a rendőrök még a kocsiból kiszállás után sem viszonozták a lövést. Például Amerikában rálőtte volna a tárat a rendőr meg talán plusz mégegyet amíg még mozog.

Nálunk miért van ennyire leszabályozva a rendőrségnél a fegyverhasználat? Oké nem azt mondom hogy az legyen mint Amerikában de ha már éles fegyverrel lőnek rájuk.



2022. nov. 17. 15:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

A rendőr megtett mindent, amit törvény szerint megtehetett.

A rendőrnek át kellett gondolnia, hogy a megelőzés megpróbálása nem okozna-e nagyobb hátrányt, aminek elhárítására törekedett. (És jól döntött)

Ezen az intézkedésen nem is kell több mindent ragozni.


Ha az iraki személyi vagy anyagi kárt okozott volna, azt majd rajta hajtják be a az eljárás során, nem a rendőrségen.


(Ha az akadály keletkezése ismert személy jogellenes magatartásának következménye, a vétlen károsult részére a rendőrség által teljesített kártalanítás, és a közreműködő részére kifizetett díj visszatérítése iránti igényt az akadály előidézőjével szemben a rendőrség érvényesíti.)

2022. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Senki ne értse félre, nem mondtam semmi rosszat a rendőrökre. Sőt én nem tudtam volna ennyire higgadt maradni. Csak teljesen külső szemlélőként a rendőrök inkább sodródtak az eseményekkel miközben az életük közvetlen veszélyben volt.
2022. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg úgy tűnik, mintha nem tudnák mit tegyenek, csak mennek utána, de épp ezért írtam a 9-es válaszban le annyira részletesen, mit miert tettek illetve miért nem tettek.

Valójában fejben igenis pörög ilyenkor a rendőr agya, főleg ha kamera is megy közben az autóban.


(Mentem már én is embercsempész után, nagyon össze kell rakni fejben mindent, hogy jó legyen a végeredmény. Több lépéssel előrébb kell gondolkodni).

2022. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 köszi az informatív hozzáértő tájékoztatást!

Hasznos infókat kaptam.

2022. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!