Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A fiam miatt retteg a mostohaf...

A fiam miatt retteg a mostohafiam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fiam 24 éves, 23 éves volt, amikor elköltöztem az apukájától, közös megegyezéssel, konfliktusmentes válás volt, és pont akkor költözött el a fiam is otthonról, nem volt semmi gond, utána is végig beszéltünk.


Én a jelenlegi páromhoz köktöztem és annak a kamasz gyerekeihez, és én próbáltam bevonni a fiamat ebbe a családba is, de nem kért belőle, és nem tudom, hogy miért, gondolom azért mert kamasz, de a mostoha fiam azt mondta a fiamnak, hogy egy kudarc vagy, látod, minket választott helyetted.


Ami egyáltalán nem igaz, nem választás volt, én egy férfihoz köktöztem hozzá, akinek a gyerekei még nála laknak, mivel 15 és 17 évesek, nem választottam és soha nem is választanék senkit a fiam helyett.


Mióta ez megtörtént, nincs nyugta a mostohafiamnak. Kezdetben csak annyit vettünk észre, hogy valaki folyamatosan felcsönget hozzánk, majd annyit, hogy valaki rugdossa is a bejárati ajtónkat, és ez eszkalálódott tovább.


Majd egyik este amikor jött haza a mostohafiam, a lépcsőházban elkapta a fiam és agyonverte, de véresre és súlyosan.


Mivel nem voltak sehol kamerák, se semmi bizonyíték, !!még egy sérülés se a kezén!! sőt még alibije is volt, ezért hiába jelentettük fel, nem ítélték el.


Most kezdődik minden előről, valaki megint elkezdett folyamatosan felcsengetni.


A párom próbált kihúzni valami vallomást belőle négyszemközt miközben a hangfelvétel ment a telefonján a zsebében, de meg sem szólalt a fiam, csak bámult rá, és a párom azt mondja, hogy volt a nézésében valami félelmetes, annyira rideg volt.


A mostohagyerek azóta fél elmenni bárhova is egyedül, és tartok tőle, hogy mivel egyszer már megúszta a fiam, újra elfogja kapni.


/Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én nem tudom, hohy ezeket a fiam követte-e el, ezt a mostohafiam állítja/


2022. nov. 2. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezt a ki-kit választ dolgot a fiadnak elmondtad?


2. Miért a párod beszél a fiaddal? Te vagy az anyja! Abban miért bízna, aki "elvette tőle" az anyját? Nyilván benned is megingott a bizalma valószínűleg, de jelen helyzetben te vagy az, akinek egyáltalán van esélye beszélni vele.


3. Egyébként mennyire tartod a kapcsolatod a fiaddal? Mentek el ide-oda, töltötök együtt érdemi időt?

2022. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Már bocs, ha ez nem kamu kérdés, te fogyatékos vagy?

A fiad ugyan papiron felnőtt, de nagyon fiatal, egyedül él.


A mostoha fiad volt az, aki undorító módon provokálta, miért nem büntettétek meg a mostoha fiad?Ahelyett, hogy ezt megtetted volna és a saját gyerekeddek foglalkoznál, olyasmit kentek rá a fiadra, amire bizonyíték sincs.Hát hajrá, majd csak elmarod magad mellől a fiad, de ne nevezd magad anyának!

2022. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem töltök vele közös időt mert eléggé lefoglal most a 2 másik gyerek, de beszélni szoktunk messengeren.
2022. nov. 2. 14:38
 4/21 anonim ***** válasza:
19%
#3 Neked egy gyereked van, akivel nem foglalkozol.A pasid gyerekei neked senkik, azokat abajgatod.Ne neveze magad anyának, nem vagy anya.
2022. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kérdező,

Szerintem olvasd el egymás után ezt a két dolgot amit te írtál le ide nekünk:

" de a mostoha fiam azt mondta a fiamnak, hogy egy kudarc vagy, látod, minket választott helyetted."

"Majd egyik este amikor jött haza a mostohafiam, a lépcsőházban elkapta a fiam és agyonverte, de véresre és súlyosan.

Mivel nem voltak sehol kamerák, se semmi bizonyíték, !!még egy sérülés se a kezén!! "

Első olvasatra nekem inkább az jött le belőle, hogy a mostohafiad volt aki próbálta a fiadat leszólni, megbántani és közétek éket verni.

Nem gondolod, hogy valószínűbb hogy nem is volt semmiféle "agyonverés"? Hogy ha a fiadnak volt alibije, akkor talán tényleg ott volt ahol állította és nem ahol a mostohafiad mondta?

Vegyél egy olcsó kamerát - autókba lehet venni mozgásérzékelős kamerát már pár ezer forintért, és szereld fel a bejárathoz úgy, hogy nem szólsz róla senkinek. A párodnak se, nehogy elmondja a mostohafiadnak.

Majd mond azt a mostohafiadnak, hogy a fiad el akar jönni hozzád, de te csak kicsit később fogsz hazaérni, addig engedjék majd be ha megjött! Persze nem fog jönni. De ha ezután a mostohafiad megint előáll egy agyonveréses sztorival, hogy eljött a fiad és megfenyegette/bántotta/bármit tett vele, te le tudod ellenőrizni, mert ott volt a kamera.

Ezzel tisztázni tudod, hogy ki mondott igazat és ki nem.

De ha a mostohafiadnak akarsz hinni, akkor neki vegyél egy kamerát, hordhatja a ruháján és ha a fiad mégis rátámad akkor lesz bizonyítékotok róla.

A fiad 24 éves felnőtt férfi, nem kamasz, nem hiszem hogy ilyen hülyeséget csinálna ha előtte neked nem mondott róla semmit. Szemben a mostohagyerekeiddel akik valóban kamaszok. Az ő életükben éppen olyan nagy változás a te odaköltözésed, lehet hogy ők nem reagálják le jól a dolgot.

2022. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen görény a mostohafiad, azt sem csodálom, ha mások megverték, esetleg direkt megverette magát, hogy a fiadra kenje.
2022. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De hát kiverték 2 fogát, az orra betört, a szemén meg 2 hétig ki sem látott, ezt nem lehet bekamuzni.
2022. nov. 2. 14:45
 8/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy annyi időt már nem töltök a fiammal, de szerintem erre nincs is igénye, mióta ismerem a jelenlegi párom 1+ éve azóta töltök kevesebbet a fiammal, és egyszer sem mondta, hogy kevesli a rászánt időt.
2022. nov. 2. 14:48
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#7 Tettetek feljelentést a rendőrségen?

Igen.

Volt bizonyíték arra amit a mostohafiad állított?

nem.

Innentől vagy szerzel bizonyítékot vagy megelőzöd hogy újra megtörténjen.

Miért a mostohafiadnak hiszel és miért nem a saját felnőtt fiadnak?

Valamit nem írsz le, valahol szépíted a sztorit, mert ok nélkül nem állítanád hogy a saját gyereked a rossz és egy másik gyerek az aki meg az áldozata, mikor csak a kettejük szava áll egymással szemben.

2022. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem töltök vele közös időt mert eléggé lefoglal most a 2 másik gyerek, de beszélni szoktunk messengeren."


HÁT TÖLTS!

A fiadnak csak egy kézre van szüksége, ami helyes irányt mutat! RÁD van szüksége, te pedig nem érsz rá, mert a másik gyerekekkel foglalkozol.

Tulajdonképpen a mostohagyerekednek igaza van, őket választottad a fiad helyett!


és ismétlem, baromira nem jó eljárás, hogy egy random csávó beszél vele, hogy "mit cisnltál?" nem pedig a saját anyja.


Én a helyedben találkozó kérnék a fiamtól, elvinném valami nyugis helyre ahol lehet sétálni, bocsánatot kérnék tőle, elmondanám, hogy nem ellene irnyult az egész, hanem az apjával romlott meg a viszony, bocsánatot kérnék amiért elhanyaogltam és megígérném, hogy mindent megteszek, hogy több időt töltsek vele. Ha lehet, le is fixálnék egy napot amiikor MINDNE HÉTEN EGY EGÉSZ DÉLUTÁNT töltenék vele.


A fiad segítségért kiált! Törődj már vele!

2022. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!