Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Helyes, hogy telefonon idéz a...

Helyes, hogy telefonon idéz a rendőrség?

Figyelt kérdés
Egy közlekedési bűncselekményben beidéztek tanúként. Kb.15 éve voltam utoljára rendőrségen, akkor hivatalos levélben idéztek, aláírva pecséttel. Azt mondta nekem a bűnügyes, hogy szinte mindenkit telefonon szokott idézni. Múlthéten felhívott, bementem valóban ő hívott, de mi van, ha valaki szórakozik ilyennel, vagy visszaél. Nem is hallottam még telefonos idézést, ez most új. Helyes ez a módszer?

2022. szept. 20. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, idén már vagy 20 ilyen kérdés volt már.


Amúgy biztos hogy "idéznek"?

Nem csak tanúként hallgatnak meg a rendőrségen? Annál már 90%-ban telefonon hívják az embert.

2022. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így mondta, hogy "telefonon idézem önt, mert tanúként szükséges lett a kihallgatása". Érted vagy nem érted?
2022. szept. 20. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem mész be, biztosan nem vonhatnak felelősségre. Egyszerűbb nekik, valószínűleg sokan bemennek.
2022. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jogszabály szerint lehet így is. Kiírta a számot a telefon? Vagy szám nélkül volt? (Mert én azokat alapból tiltom)
2022. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!