Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tesz a rendőrség ha...

Mit tesz a rendőrség ha megütök egy tanárt?

Figyelt kérdés

A 12. osztály nekem olyan traumákat okozott, amik még mindig 25 évesen is lejátszódnak mindennap többször a fejemben, az az poszttraumás stressz alakult ki nálam.

Mai fejjel az játszódik le a fejemben, hogy egy jó nehéz könyvvel fejbe kellett volna vernem a tanárt, utána soha többé nem bejárni és elmenni levelezőre.

Igazából a rendőrség eddig kb. semmit se tett, volt pedofil ismerősöm 11 éveseket szopatott le meg d.gott meg, ott volt a telefonjában és senkit nem érdekelt. Lehet itt se tett volna semmit?



2022. szept. 14. 05:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem te nálad tényleg nem stimmel valami...

Tényleg felhívtad vagy megkerested most a volt tanáraidat??

2022. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen tényleg... De ilyet nem tud beképzelni szerintem senki.
2022. szept. 16. 00:32
 13/14 anonim válasza:
100%

A tanár közfeladatot ellátó személy, de ugyan olyan büntetés jár érte, mintha mondjuk egy rendőrt (hivatalos személy) vagy egy orvost (közfeladatot ellátó személy) ütsz meg.


311. § A 310. § szerint büntetendő, aki az ott meghatározott bűncselekményt közfeladatot ellátó személy ellen követi el.


310. § (1) Aki hivatalos vagy külföldi hivatalos személyt

a) jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályoz,

b) jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel intézkedésre kényszerít, vagy

c) eljárása alatt, illetve emiatt bántalmaz,

bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2022. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mit tesz a rendőrség? Büntetőeljárást indít, gyanusítottként hallgat ki, majd átadja az iratokat az ügyészségnak. Közben vagy őrizetbe vesznek, vagy nem.
2023. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!