Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök hibáztak?

A rendőrök hibáztak?

Figyelt kérdés

Melléképület felújítást végeztünk, a kapu nyitva volt, mert vártuk a kisteherautót, valaki ezidőalatt észrevétlenűl járt az udvaron, ellopta a kerékpárom. Nem nagy cucc, régi csepel 25 ezer forintért vettem májusban, annyit ér, de jó volt vele járni. Kihívtuk a rendőröket két járőr volt kint, elmagyaráztam a lopást, majd közölték, hogy a rendőrkapitányságra fáradjak be feljelentést tenni, de nem kötelező, csak ha akarom, mert ha megteszem a feljelentést, elindul a nyomozás. Mondták még, hogy egy roma személy van a városban, akiket jól ismernek és a módszerük a régi fajta kerékpárok eltulajdonítása, már sokszor elítélte a bíróság. Majd elmentek. Nincs sem rendőr, sem jogász ismerősünk, de lakik az utcában egy biztonsági őr, ő azt mondta, hogy a lopás nem magánindítványos bűncselekmény, hanem közvádas és ahogy a rendőrség tudomására jut, automatikusan el kell, hogy induljon a nyomozás, itt pedig a tudomásukra jutott, mert kihívtam őket és elmondtam a dolgot, még telefonáltak is a központnak, így nyoma maradt.

Mondanak itt ilyet, olyat, mindenki mást. Most akkor közvádas ez a lopásos dolog, vagy akkor indul eljárás, ha feljelentést teszek? Kamera a környéken sincs, így nem tudom megéri e.



2022. szept. 10. 20:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem ne ugassál te vénember. Kerüld el ezt az oldalt messziről!

A rendőrök jogszeruen jártak el.

2022. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
13:00-s. A biztonsági, akiről beszéltem, majdnem egykorúak vagyunk, ő bevásárlóközpontban dolgozik. Minden napos probléma a lopás. Kisebb, nagyobb lopás egyaránt előfordul, tehát nagyon sok rendőri intézkedést lát. Mondta ő is, hogy szabálysértés 50K -ig, fölötte bűncselekmény, viszont a kerékpárom magánterületről lopta el a tolvaj, ahová engedély nélkül jött be és így bűncselekmény. Ha a közterületről lopta volna el, hogy nincs lelakatolva, akkor szabálysértés, ha le van lakatolva és levágja akkor is bűncselekmény lenne.
2022. szept. 11. 20:34
 13/15 A kérdező kommentje:
17:27-es. Jól nevelt vagy. Gatula. Ha az én gyerekem lennél és így beszélnél velem a szád rendesen el lett volna verve.
2022. szept. 11. 20:47
 14/15 A kérdező kommentje:
Amúgymeg nem vitatkozok.
2022. szept. 11. 20:47
 15/15 anonim ***** válasza:
Emberek, ne már... akinek volt már tényleg dolga a Yarddal, bármilyen szinten, az megtapasztalta, hogy a lerázás irányába próbálnak elsősorban menni a dumával, azért, hogy ne legyen ügy, ha lehet. Persze ez tűnhet profi felvilágosításnak is, de a lényeg, hogy inkább ne csinálj nekik egy újabb ügyet, ami rontja a statisztikát és macerás. Ezt még egy sima közúti balesetnél is megcsinálják, mondja központ, ne hívj ki rendőrt, mert valaki akkor biztos rosszul jár, meg lesz büntetve, saját tapasztalat. Nem mondom, hogy rosszindulatúak, de egyszerűen nem akarnak maguknak fölöslegesen plusz munkát, ha le lehet pattintani valahogy.
2022. okt. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!