Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök hibáztak?

A rendőrök hibáztak?

Figyelt kérdés

Melléképület felújítást végeztünk, a kapu nyitva volt, mert vártuk a kisteherautót, valaki ezidőalatt észrevétlenűl járt az udvaron, ellopta a kerékpárom. Nem nagy cucc, régi csepel 25 ezer forintért vettem májusban, annyit ér, de jó volt vele járni. Kihívtuk a rendőröket két járőr volt kint, elmagyaráztam a lopást, majd közölték, hogy a rendőrkapitányságra fáradjak be feljelentést tenni, de nem kötelező, csak ha akarom, mert ha megteszem a feljelentést, elindul a nyomozás. Mondták még, hogy egy roma személy van a városban, akiket jól ismernek és a módszerük a régi fajta kerékpárok eltulajdonítása, már sokszor elítélte a bíróság. Majd elmentek. Nincs sem rendőr, sem jogász ismerősünk, de lakik az utcában egy biztonsági őr, ő azt mondta, hogy a lopás nem magánindítványos bűncselekmény, hanem közvádas és ahogy a rendőrség tudomására jut, automatikusan el kell, hogy induljon a nyomozás, itt pedig a tudomásukra jutott, mert kihívtam őket és elmondtam a dolgot, még telefonáltak is a központnak, így nyoma maradt.

Mondanak itt ilyet, olyat, mindenki mást. Most akkor közvádas ez a lopásos dolog, vagy akkor indul eljárás, ha feljelentést teszek? Kamera a környéken sincs, így nem tudom megéri e.



2022. szept. 10. 20:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A rendőrök hibáztak abban, hogy csak feljelentésre indul meg az ügy?
2022. szept. 10. 20:06
 2/15 Fsms ***** válasza:
93%
Levike, igen, közvádas, neked kell feljelentést tenni.
2022. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy hívnak, nem tudom, hogy honnan jött ez a megnevezés, de azért köszi a választ, ez szép, hogy nem csinálnak semmit a rend őrei.
2022. szept. 10. 21:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a baj, hogy te nem két rendőrnek hiszel, hanem a falu biztonsági őrének.


Ha a biztonsági őr jobban tudja, mint a rendőrök egyrészt miért mond ekkora hülyeséget és ha te neki hiszel nem a rendőrnek akkor miért nem őt hívtad ki?


"szép, hogy nem csinálnak semmit a rend őrei"


Csináltak. Megjelentek nálad és adtak neked egy jogi felvilágosítást. Elmondták mik a lehetőségeid. A nem csináltak semmit akkor állna, ha nem mennek mi.

2022. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 21:21-es válaszoló. Persze, hogy kijöttek mert kötelező nekik, de ahelyett, hogy a keresésére indultak volna, mint akik belefásultak az életükbe úgy mondták, hogy én intézzem a dolgot. Elmondtam nekik, hogy kék-fehér kerékpár kicsit kopott, hátul szürke csomagtartóval kb.egy fél órája tűnt el, azaz nem olyan rég. Nem azt láttam, hogy indulnak felkutatni mivel az info is friss, hanem álltak mint két kis szobor. Így várja az állampolgár a segítséget. Nem vagyok már fiatal, a feleségem is beteges nincs nekem arra energiám, hogy én mászkáljak be feljelentést tenni, majd aztán vagy tízszer menni még és kerékpár sehol. Nem ér annyit. A tévében lattam, hogy egy nőnek valaki leszakította a nyakláncát, bejelentést tett, a keresésére indultak 20 percen belül elkapták, majd visszakapta a nő a nyakláncot. De az vidék volt, azt hiszem Kecskemét, de itt Pesten ezek a fővárosi rendőrök másak, észre is lehet venni rajtuk. Szóval ezt értsd meg, hogy elmulasztották a tőlük telhetőt.
2022. szept. 11. 00:51
 6/15 anonim válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=jyiq1eFwzJY


Szevasz! Fakabát elmondta mit csináljál, de te te inkább a falu vagyonoret kerdzeed….te….

2022. szept. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Folyamatosan butaságokat beszélsz, ha neked nincs időd ezzel foglalkozni, ahogy a rendőröket ne hívkáld felesleges.


Hidd el, a Budapesti rendőrök százszor annyit dolgoznak mint a kecskemétiek vagy bárhol máshol.

2022. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Egy idiota vagy . Ha ilyen lusta vagy minek hívod ki a rendőrt? Én lehet el is verlek abba a szituba ezzel a stilusoddal
2022. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
10:45-ös Miket beszélsz? Te elvernél engem? Ugyan miért? Majd, ha anyádat kirabolják, akkor neked is megfordulna a fejedben, hogy rendőrt kéne hívni. Kihívod. Kijönnek. Vagy a nyomába erednek a tettesnek vagy nem. Leírtam egy esetet, amit a híradóban láttam, úgy kellett volna itt is cselekedniük. Aztán utána gondolkodj el, hogy 63 évesen te mászkálj be a rendőrségre és aztán tutira hívnak vagy tízszer, de a kerékpár meg mindig nem lesz meg, de te ugyanazt mondd tízedjére is. Mások is megerősítették már ezelőtt is, hogy a Pesti rendőrök olyanok mint egy semmirekellő naplopók, ellenben a vidékiek talpraesettebbek. Anyukádat idiótázd le.
2022. szept. 11. 12:33
 10/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy kiemelt bűncselekményt össze hasonlítassz egy szabálysértéssel elég nagy intelligencia hiányára utal.


Nem, nem kelett volna ugyan azt, csinálniuk. Mert mint írtam, az egyik egy kiemelt erőszakos bűncselekmény, a másik pedig egy szabálysértés.


Ezt ha te a pici eszeddel nem érted meg, sajnálom.


Gondolom a mások akik megerősítették, hasonló IQ-val rendelkeznek mint te.


Az, hogy te olvastad a neten, hogy egy kiemelt bűncselekmény elkövetőjét forró nyomon elfogták, nem releváns információ a sérelmedre elkövetett szabálysértésben.


Őszintén, mi értelme ennek a kérdés létrejöttének? A rendőrök adtak neked egy felvilágosítást amit nem hiszel el. Itt mindenki elmondta neked, hogy a rendőrök helyesen, jogszerűen jártak el a törvényben leírtak szerint.


Mire szeretnél még választ kapni? Mindenki leírta. Az, hogy te valami mezei biztonsági őrnek hiszel se releváns, hiszen te magad mondtad el nincs időd a rendőrségre menni. Ezek szerint se feljelentést nem fogsz tenni se pedig panaszt nem fogsz tenni a rendőrségen a rendőrök ellen. Akkor mi értelme a kérdés kiírásának?


Ha hibáztak sincs időd bemenno panaszt tenni. Egy arrogáns tipikus vénember vagy, aki mindent jobban tud mindenkinél és nem fogadja el ha azt mondják nincs igaza.


Remélem azért ha valaki véletlenül neked sétál az utcán azt nem hasonlítod egy emberöléshez.

2022. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!