Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg léteznek már profi...

Tényleg léteznek már profi arcfelismerő programok, amellyel tudnak azonosítani valakit pl videofelvétel alapján vagy azért itt még nem tartunk?

Figyelt kérdés

Eltérő dolgokat olvasok erről, de nekem inkább az amerikai krimik futurisztikus világát idézi.

Létezik ilyen nálunk vagy nem? avagy csak elméletben létezik de a gyakorlati hasznossága nem az igazi?



2022. szept. 10. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Léteznek, de nem alkalmazzák még őket.
2022. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg használod a google fotók szolgáltatását, akkor látod, hogy kigyűjti neked azokat az arcokat, amiket többször fotózol. Néha rákérdez, hogy két fotón azonos-e az általa felismert arc (az esetek döntő többségében az). És simán rá tudsz keresni az egyes arcokat tartalmazó fotókra. Az esetek legnagyobb részében még az sem jelent problémát, ha szemüvegben, oldalról vagy szemből, esetleg több évtizeddel régebbi képet raksz fel. Volt amikor engem is meglepett, hogy az adott fotón szerepelt az illető, de tényleg ott volt. Szóval ez már a valóság.

Ehhez azért hozzátartozik, hogy a google régebben megengedte azt a felhasználóknak, hogy megjelöljenek fényképeken személyeket, azaz a felhasználó készített egy saját adatbázist manuálisan. Nyilván ez a rengeteg adat jól jött a google arcfelismerő rendszerének a tanuláshoz...

2022. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Már 10 éve létezik ilyen és gyakorlatban is használják sőt, járásod alapján és hangminta alapján is betudnak azonosítani ha szerepel valamelyik adatbázisában. A videofelvétel minősége azért számít.
2022. szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2

megvallom, ezt nem nagyon értem.

én azért sokszor járok úgy, hogy rákeresek X képre, és semmi eredményt nem ad. pedig jó minőségű és tudom is, hogy amúgy hol van. fene tudja, mitől függ ez ...


#3

a hangminta azért a legneccesebb itt. akkor már értem azokat akik mereven elzárkóznak mindenféle audio-küldsétől, se messenger se semmi hasonló és csakis írni hajlandóak. hát ... elég sok visszaélésre ad okot, az tuti

2022. szept. 10. 15:22
 5/13 anonim ***** válasza:
4. Telefont mindenki használ, a szolgáltató adatbázisában megtalálható a hangmintád vagy skype, messenger, viber stb.... A képkeresésnél neked lehet nem ad ki találatot de szinte az összes ország állampolgárának megvan az arc biometrikus adata és vannak "magáncégek" akik megtalálnak ha fenn van bármilyen képed a neten és fullra beazonosítanak. Egyébként, pl. pimeyes.com elég jó találati arányokat ad ki azok közül amihez te is hozzáférsz. A kínai nagytesó mesterséges intelligenciája már a járásodról beazonosít ha az arcod eltakarnád. Az okostelefonod pedig iszonyatosan sok infót oszt meg rólad és vannak adatbrókerek akik eladják ezeket az infókat jó pénzért "magáncégeknek"
2022. szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Létezik arcfelismerő, az átlagos rendőr járőrök is bármikor tudják használni, nyilván nem hibátlan és nem ad 100% találatot, de rengetegszer hasznos.
2022. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Fsms ***** válasza:
Létezik, használják is, de nem szükségszerűen tudsz róla.
2022. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

na igen, erről külsősök keveset tudnak, és nem csak erről. pedig elvégre nem szabadna titokként kezelni ...


viszont extra kíváncsi lennék tényleg a hatékonyságára.

én még a régi rajzolgatós módszert láttam párszor és az valami katasztrófa volt, váletlenül se stimmelt azzal, akiről elvileg készítették ...

2022. szept. 12. 10:30
 9/13 Fsms ***** válasza:
Egy helyen találkoztam ilyennel a birminghami reptéren. Beszkenneled az útleveledben levő képet, és az arc felismerő rendszer rögzíti az arcodat és összehasonlítja az útleveledben levő képpel. Működött.
2022. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9

de mármint mit mivel hasonlít össze? az útleveledben lévő arcképet saját magad élő képével?

2022. szept. 13. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!