Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha jelentkeztem rendőrséghez...

Ha jelentkeztem rendőrséghez mikor értesítenek hogy menjek pszichológiai vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Mennyire mennek olajozottan a dolgok? Azt mondta a hölgy hogy péntekig (múlt hét) van szabadságon az az ember aki ezt végzi. De tegnap sem hívtak és ma sem. Gondolom mindenképpen egy papír beutalód adnak nekem és nem az van hogy magam csak úgy menjek oda?
2022. júl. 26. 15:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Na, ha magadat látod akkor még én is leszerelhetek és mondhatom azt hogy "nem volt gyomrom hozzá" én is.


Ember ellenes? Mit értesz az alatt hogy ember ellenes? Nem jogszabály ellenest akartál mondani? Annak a rendőrnek sem mondta senki hogy használjon Taser-t. Ha úgy vesszük minden intézkedés ember ellenes, mivel emberek ellen van(vagy értük). Vannak jogszabályok amiket be kell tartani. A parancsokat is követni kell, de nem mindent. Nekem a legjobb barátom katona és nekem azt mondta hogy ott is úgy van hogy a parancsokat teljesíteni kell, de vannak kivételek amikor egyenesen kötelező megtagadni. (Nem fog eszembe jutni pontosan idézve, de kb annyi a lényege hogy olyan parancs nem lehet ami szembe megy egy másik szabállyal/alapelvel.) Mit tudom én hiába az a parancs hogy egy fegyvertelen embert le kell lőni ez így önmagában biztosan nem végrehajtható.(ez egy kisarkított példa persze).

Mint ahogyan aránytalan mértékben sem lehet intézkedni. A rendőrnek nem szabad hogy elboruljon az agya.

2022. júl. 26. 17:36
 12/15 anonim ***** válasza:

A rendőrség hivatalos álláspontja az, hogy utasításra használta a főtörzsőrmester úr a Taser-t, ami elvileg szakszerű és arányos volt.

Ergó ha ott megtagadja a parancsot, akkor, hogy is van? Hadbíróság?

Pedig Te is tudod, én is tudom, - és szerintem bárki aki már használt bármilyen fegyvert, kényszerítő eszközt, vagy testi kényszert - hogy az intézkedés egyáltalán nem volt arányos, szerintem határozottan ember ellenes volt.

De látod, annyira megjött tőle a hazaáruló rendőrök önbizalma, hogy másnap már Szegeden is sokkolóztak.


Szép dolog a rendőrség, de ennek a kormánynak az inkompetens törvényeihez asszisztálni szerintem nettó hazaárulás.

2022. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Persze, ez a hivatalos közlemény. Ettől függetlenül én nem láttam hogy bárki utasította volna. Az a rendőr maga döntött úgy hogy előveszi.


Erre megkérdezed hogy "de mi lett volna ha"...viszont nem úgy volt. Maga találta ki, mint ahogy a másik helyen is. Szerintem az ne legyen rendőr aki nem rendelkezik olyan fizikummal hogy két össze kapaszkodó embert nem tud szét szedni sokkoló nélkül. A többi rendőrnek érdekes módon ment.

Teljesen egyet értünk benne hogy az ott nem volt arányos.

De ettől még miért kéne kollektíven elítélni az összes rendőrt? És azt mondani hazaáruló aki oda megy.


Ennyi erővel orvos se legyen senki mert sok még a mai napig elteszi a hálapénzt és hát nem éppen a gyógyítás öröméért megy orvosnak hanem jól meggondolt anyagi megfontoltságból.

2022. júl. 27. 09:34
 14/15 anonim ***** válasza:

Bár én is valószínűbbnek tartom, hogy saját elhatározás volt, ez egyenlőre egy konteó, a hivatalos álláspont nem ez.

Szóval ha én most rendőr lennék, akkor abban a tudatban kéne bemennem dolgozni, hogy bármikor jöhet az utasítás a Taser használatára, hiába nem arányos.

Nemtudom, lehet én vagyok gyenge lelkileg, de én ezt csak akkor tudnám elviselni, ha egyetértenék vele, és elvezném bszogatni az embereket.


Amúgy ha utasítás volt, ha nem, ebből a 2 esetből az összes rendőr annyit le tudott szűrni, hogy: szabad. Szabad sokkolni az embereket, különösebb ok nélkül is.

Szóval nem vagyunk messze attól, hogy megsokkol egy rendőr ha rosszúl nézel rá, vagy elfelejtesz köszönni.


Ez van, ha az embereknek a rendőr jelenlétéről nem a biztonság jut eszébe, hanem a félelem, és az aggresszió, akkor kollektíven el lesz ítélve mindenki.

Egy más kormány más törvényeivel (pl a nagy és sokak szerint brutális USA-ban ezért kifejezetten TILOS lett volna Tasert használni) majd lehet változik ez.

Addig viszont olyan törvények szerint fogsz dolgozni, amik nem az emberekt védik.

2022. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Közben minden sikerült , KVO-s nak vettek fel. A törvények az embereket védik. Azokat is akik haza szeretnének jutni villamossal, vagy épp dolgozni igyekeznek. A személyes véleményem az hogy egy tüntetés nem lehet jogszerű ha azzal megakasztják pl a tömegközlekedést.
2022. szept. 3. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!