Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök milyen adatokat...

A rendőrök milyen adatokat látnak a rendszerben rólad?

Figyelt kérdés

Tehát pl. egy igazoltatásnál beírják a neved, milyen adatok vannak rólad? Arckép, ujjlenyomat?


Ezeket én is le tudom kérni amiket ők látnak? Saját magamról?


2022. jún. 15. 19:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10 ez szerintem ez teljesen általános kérdés volt. Miért ne válaszolhatott volna rá rendőr?

Én úgy tudom, hogy a rendőr minden tőle elvárható/telhető segítséget meg kell adjon az arra rászorulónak, és felvilágosíthatja a hozzá fordulókat.

Viszont igen, vannak ún. tilalmazott területek, amiben a rendőr:

- politikai jellegű kérdésekben ne foglaljon állást, vitába ezzel ne bocsátkozzon

- ha a kérés/kérdés jogszabályba ütközik, tagadja meg a választ (a fenti kérdés nem ütközik jogszabályba. Nem azt kérdezte, hogy például "valaki meg tudja-e nézni a rendszerből, hogy Gipsz Jakab hogy áll a büntetőpontok gyűjtésében?")

-ha a kérés/kérdés az intézkedés végrehajtását késlelteti/veszélyezteti

- ne foglaljon állást olyan ügyben, amely nem a rendőrség hatáskörébe tartozik

- ne vitatkozzon az állampolgárral


De véleményem szerint semmi sem ütközött a kérdező kérdésébe.

2022. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egy dolog a véleményed, egy másik a hivatásos állományúra vonatkozó előírás.
2022. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Na ezek után kíváncsi lennék arra a szabályzatra én is, ami tiltja a rendőröknek a fórumokon, közösségi oldalakon való regisztrálást. Én nem akarom addig elhinni amíg nem láttam róla linket, vagy leírást - ilyen alapon akkor Facebook profiljuk se lehetne, ahol ugyanúgy tudnak kommentelni mindenhez - ráadásul ott már névvel, arccal együtt.


De tegyük fel, mégis van valami főnöki leszólás. És akkor mi van? Ez egy itt egy anonim oldal. Mi lesz ha mégis regisztrál egy rendőr? Honnan fogja megtudni, hogy ő volt az, olyan személy, akinek nem kéne?

2022. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabályzat.

Aktív párttag nem lehet csak. Régen elég volt pártba belépni, de már nem elég hogy leszereltessenek, nem is tudom hány hónap politikai aktivitás kell hozzá hogy összeférhetetlen legyél a rendőrséggel.


Ha valaki felszerel, max annyit mondanak, hogy Facebookra ne írd ki, hogy "munkahely: rendőrség".

Illetve nem szabad munkával kapcsolatos dolgokat felrakni és közölni (mikor vagy szolgálatban, hol, nem rakhatsz fel rendőrautós\egyenruhás képet magadról stb. De ezek tök egyértelműek. Legalábbis néhánynak)

2022. jún. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14

Nincs előírva, csak leírtad, mit nem szabad. Mint ahogy járőrszolgálatban nem lehet nálad saját mobil, bankkártya, és 10 ezer forintnál több kp.

2022. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az sincs kőbe vésve ;) parancsnoki engedéllyel lehetnek
2022. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16

Írásos engedélye? Mert azt mutathatod az ellenőrző szerv képviselőjének.

2022. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
14.Karbantartóként nyomtam le 4 évet a rendőrségen. Facebookon több olyan rendőr van, akinek a munkahelyének rendőrség van beírva, sőt még profilkép is solgálati ruhában a rendőrkocsira támaszkodva van róla. Erre varjál gombot. Nincs tiltás, hogy nem írhatja ki hol dolgozik. Titok? Nem.
2022. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18

Szóval hivatásos állományú karbantartó beosztású voltál, így aztán ismered a rendőrökre vonatkozó előírásokat, irányelveket.

2022. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!