Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Meg kell őrízni az a sok...

Meg kell őrízni az a sok rendőrségi iratot?

Figyelt kérdés

Több rendőrségi ügyem is volt és nyomozás befejeztekor kértem egy példányt a nyomozati anyagból. Ez úgy néz ki, hogy össze van fűzve madzagga. A legkisebb, az kb. 4 cm, a legvastagabb kb.15-18 cm vastag.


Mivel mind a négy ügyben rég befejeződött a nyomozás (Dékéscsabai, Hajdúszoboszlói, Debrecen-sátor, Debrecen-poffice) így -mivel többször átnéztem-, nekem már nem kell, mert a szekrényen a helyet foglalja.


Mit gondoltok, tartsam meg azért, vagy már ki lehet dobni?



2022. máj. 20. 19:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*B
2022. máj. 20. 19:57
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd át őket alaposan, hátha valamiért fel kell hívnod a nyomozót hogy megkérdezd tőle!
2022. máj. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen levike.
2022. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne dobd ki vidd majd magaddal a böribe ha úgy alakul legyen mit olvasni.
2022. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj Levike, neked külön irattár kell hozzá lassan.
2022. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel már az az iratköteg.


Ti magánemberek nem láttatok még nyomozati anyagot.


Van benne tanúkihallgatás jegyzőkönyv sok, gyanúsítotti kihallgatási jegyzőkönyv, feljegyzések, megkeresések, kamerafelvételei is vannak benne a képek kinyomtatva, ahhoz egy halom feljegyzés kameraelemzésről, díjjegyzékek, fényképmellékletek, lefoglalás, kutatás jegyzőkönyvek, bűnjelről jegyzőkönyvek stb.


Képes azt is feljegyzésként leírni a nyomozó, hogy pl."A mai napon telefonon megkerestem xy-t, mert tanúkihallgatása vált szükségessé, nevezett tudomásul vette és ígéretet tett, hogy megjelenik."


Jó, hogy arról nem ír feljegyzést, hogy ",A mai napon 13:24 - kor kimentem a vécére sz...rni, ami 4 percig tartott.

2022. máj. 20. 21:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem Levike, nem láttunk még ilyet.


Tudom, a tanúmeghallgatás előtti figyelmeztetéseknek nem része, de leírom ide neked, hogy tanulj szépen, és hogy ne szegény debrecenieket hívogasd telefonon:


Be.tv - Tanúkihallgatás rész (amit már jól ismersz ugyebár)


"180. § (1) A tanú a kihallgatása során a vallomását összefüggően előadja, ezután a hozzá intézett kérdésekre válaszol. A tanú kihallgatása során - a tanú védelmére vonatkozó rendelkezések figyelembevételével - tisztázni kell azt is, hogy a tanú az általa elmondottakról miként szerzett tudomást.

(...)

(3) * A tanú indítványára a vallomásának egyes részeit SZÓ SZERINT kell jegyzőkönyvbe venni."



Mondok neked még egy ehhez hasonló példát, hogy értsd: ha valakinek az a szava járása, hogy "biz ám, komám!", akkor a jegyzőkönyvben úgy is kell szerepelnie.

"A nyomozó kérdésére elmeséltem, hogy reggel komám, hát bizony megláttam a Terikét vérbe fagyva feküdni a tikoknál."


Sőt, mondok jobbat, ha a kihallgatott fél a felszólítás ellenére is folyamatosan úgy káromkodik mint a kocsis, akkor tudatni kell vele, hogy akkor így lesz leírva. Hiszem egyes részeket szó szerint kell írni.

Például: "És akkor b*zmeg, szóltam a Zolinak, hogy gyere már ide ba*zmeg, hát a Terike meghalt itten, a k*rvaélet!"


(Csak a gyakori miatt cenzúráztam, a jegyzőkönyvben nem kell).


De teljesen jogos, Levi. Ilyenekről minek is készít feljegyzést...


És igazad van, mi se láttunk még nyomozati anyagot.

Kár, hogy én már írtam is...

2022. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor csak láttál nyomozati anyagot, ha írtad is.
2022. máj. 20. 22:51
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy zseni vagy, komám.
2022. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor dobd ki te szerencsétlen. Mi a francnak kérsz akkor? Idiota.

Elolvasnám azt az elmeorvosit. Nem írja ke h komplett elmebeteg vagy de egyéb betegségeket feltárt az biztos.

2022. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!