Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem lenne baj, ha az ügyfél...

Nem lenne baj, ha az ügyfél belekukkantana a rendőrségi iratba, vagy ott a helyben nagy gond lenne belőle?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy tanúként idéznek valakit a rendőrségre, és amikor bemennek az irodába a rendőr meg a tanú, a nyomozó előveszi azt az aktát, amiben az adott ügyben ki akarja az embert hallgatni, leteszi az asztalra. Ezt látja a tanú és elkezdődik a kihallgatás. Amikor vége a kihallgatásnak, akkor a nyomozó nyomtat. Feláll az íróasztaltól és kimegy a nyomtatóhoz a folyosóra, ami a folyosó végén van, a tanú meg ott marad az irodába, feláll és belekukkant az iratokba. Az iratok egy kemény borítóban vannak, amire az van írva, hogy "bűnügy*". Még csillag van a bünügy felirat után. Valamint kisebb betűvel a borítóra rá van írva egymás alá, hogy "sürgős, őrizetes, bűnjeles". Ezt gyorsan kihajtja a tanú és belenéz, látja, hogy hivatalos frljegyzés van benne, megkereség, meg nyomozás elrendeléséről szóló felirat, meg egy pár tanúvallomás és beleolvas. Mire jön vissza a nyomozó visszacsukja és leűl.


Ha ilyen tőrténne és a nyomozó észrevenné, baj lenne belőle vagy semmi nem lenne, nem tudna csinálni semmit?



2022. máj. 18. 22:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Istenem Levike!

Ez már komoly paranoia!

Szeded te rendesen a bogyókat?

2022. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

"tegyük fel"



Na jóó 😂


Amúgy a gatyádnál fogva dobnának be az előállítóba és bsznák rád a rácsos ajtót, hogy csak úgy zörög 😂

2022. máj. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Éa akkor mivan, hogyha az aktából az aljából kicsíp gyorsan néhány lapot, beleteszi táskájába és hazaviszi? Ha a nyomozó később észreveszi, hogy hiány van a nyomozati iratból, a tanúnak telefonál, hogy nem e vitte el? El is kallódhat.


Bocsánat, h ilyen nem mindennapi kérdést kérdezek, csak érdekel.


Mi következménye lenne?

2022. máj. 18. 23:50
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
A legtöbb iratot elobb utobb ugyis megtekintheted levike hisz gyanusitottja leszel.
2022. máj. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Amúgy a gatyádnál fogva dobnának be az előállítóba és bsznák rád a rácsos ajtót, hogy csak úgy zörög 😂"


Ne már! Ilyen hülyeség miatt?

2022. máj. 19. 05:56
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen Levi, ilyen hülyeség miatt.


De ha én lennék Debrecenben, én már pusztán ezért a kérdésedért... áh, le se írom inkább, mert sem arányos, sem szakszerű nem lenne. Kulturált meg aztán végképp nem.

Maradjunk ennyiben.



Az pedig hogy ilyeneken jár az agyad, hogy már megint kitől mit lopnál, és hogyan magyaráznád ki, teljesen ellent mond minden kérdésedben szereplő 'de már megjavultam' megjegyzésednek.


Nem Levike, nem javultál meg.

Szedd szépen a gyógyszereid, attól remélhetően csökkennek a kleptomán gondolataid.

2022. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Te #6 os.

Én nem terveztem lopáson a fejem, mit beszélsz?

Csak tanúkihallgatáson voltam.

2022. máj. 19. 18:19
 8/16 A kérdező kommentje:

"De ha én lennék Debrecenben, én már pusztán ezért a kérdésedért... áh, le se írom inkább, mert sem arányos, sem szakszerű nem lenne. Kulturált meg aztán végképp nem.


Maradjunk ennyiben."


Írd le privátban! De ha nem akarod, akkor ne.

2022. máj. 19. 18:21
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel - kezdődik az elmélet,

"Ha az aktából kicsíp gyorsan néhány lapot


beleteszi a táskájába


és hazaviszi"


Ez nem egy lopás vázlata\terve? Vagy te minek nevezed?

2022. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én csak egy hivatalos feljegyzést, nyomozás elrendeléséről szóló határozatot, egy db tanúvallomást és egy megkeresést szedtem el, de a nyomozó nem nézett utána bele. Gondolom azzal lesz, hogy elkallódott. Semmi baj, majd nyomtat újat, hisz elektronikus formában is megvan.

Annyit láttam még, hogy a feljelentés id. számon lett iktatva, de a nyomozás elrendelése az már bü. számon. Az az 1.irat az ügyben.

2022. máj. 19. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!