Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ilyen milyen ügyvéd?

Az ilyen milyen ügyvéd?

Figyelt kérdés

Meghatalmazott ügyvédként járt el az érdekemben, mivel ismert, így azt mondta, hogy csinálja az ügyemet, majd fizetek neki. Fizettem neki apránként, összesen 40.000 forintot, majd mostanában mondta, hogy kéri a fennmaradt 360.000 ezret is, mert azzal tartozom. A pénzről nincs papír, viszont fizetni fogok neki, ha lesz pénzem, de most nincs. A kajapénzt nem adhatom oda. Felhívott ma, hogy akkor mikor lesz pénz, mondtam, hogy lesz, nem tudom mikor. Azt mondta, hogy nagyon bolond, hogy nem mondta vissza az ügyet, már a végefelé nem akarta visszamondani, mert égette volna magát a bíróság előtt, meg ilyeneket mond, hogy a többi ügyvédnek el sem meri mondani, hogy lemondott a pénzről és ingyen csinálta, mert csúnyát mondanának rá. Azt mondta az ügyvéd, hogy ha nem fizetek, el sem tudná képzelni, hogy mit csinàlna velem, de mivel beteges vagyok ezért nem csinál semmit. Lehordott mindenféle garázdának. Ő mondta az elején, hogy skarom, hogy a meghatalmazott ügyvédem legyen, azt mondtam, hogy igen. Mondtam, hogy nem tudok fizetni, erre mondta, hogy majd később fizetsz nekem. A mai napig sem tudtam. Hiába mondom neki, hogy írjunk egy papírt, hogy öt részletbe kifizetem, de nem akar semmit írni. Idegbetegeskedik.

Milyen ügyvéd lehet az ilyen? Tudtommal az ügyvédek előre szoktak pénzt kérni, vagy ha részletet kér az ügyvéd, az első részletet egyből odaadja az ügyfél neki, ilyet senki nem csinál, ő viszont így csinálta.



2022. máj. 4. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fizess neki havonta egy X összeget folyamatosan. Azt hogy miért nem irat papírt, nem értem, de ez így eléggé szarul néz ki. Az nem válasz hogy "nem tudok fizetni".


"Jövő hónaptól kezdve utalok xy összeget."


Ne legyetek már mindketten szerencsétlenek.

2022. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyökér vagy aki majd megissza a levét a börtönben. Annál többet kapsz.
2022. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jóarc volt veled, te meg kb. kihasználtad... bár az valoban nagyon fura hogy papírt nem íratott. Ismerősöd?
2022. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most az a baj, hogy a "tutira megadom" nem elég jó válasz egy ügyvédnek?
2022. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

De. Az vagyok.

Azóta kezdett kicsit elszabadulni az indulat, mármint az ügyvédnél.


Nézzétek. Ennyire rá van pár százezerre kattanva, miközben nagy bűntényes ügyfél 30 milliót fizetett neki, úgyhogy van pénze, nekem meg csak kajapénzem van. Ha anyám nincs, a híd alatt élnék.


De nem is ez a lényeg. Meg fogja kapni, csak tuti részletben.

Nem vagyok szemét.

2022. máj. 5. 01:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6os, az hogy ő mennyit keres, az nem a te dolgod. "Pár százezer" miközben te ki se tudod mióta fizetni. Én inkább visszafognám magam.


"Meg fogja kapni, csak tuti részletben."


Igen, azt eddig is látta mennyit ér.

2022. máj. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor írj te egy ELISMERVÉNY feliratú papírt, amiben elismered, hogy tartozol neki még 360.000 Ft-tal, és ezt az összeget a következő részletekben tudod kifizetni: és itt leírod, hogy havonta melyik napon, mennyit tudsz neki adni.

Két tanúval is aláíratod, te is aláírod, és valahol (mondjuk egy könyvtárban) vagy a munkahelyeden lefénymásoltatod, és a másolaton szépen átveteted vele.

Aztán ennyi, csak arra ügyelj, hogy a bevállalt összeget havonta mindig pontosan megkapja. És nem kell rajta filózni, hogy milyen ügyvéd. Ilyen. És kész.

2022. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!