Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem lenne baj, ha az ügyfél...

Nem lenne baj, ha az ügyfél belekukkantana a rendőrségi iratba, vagy ott a helyben nagy gond lenne belőle?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy tanúként idéznek valakit a rendőrségre, és amikor bemennek az irodába a rendőr meg a tanú, a nyomozó előveszi azt az aktát, amiben az adott ügyben ki akarja az embert hallgatni, leteszi az asztalra. Ezt látja a tanú és elkezdődik a kihallgatás. Amikor vége a kihallgatásnak, akkor a nyomozó nyomtat. Feláll az íróasztaltól és kimegy a nyomtatóhoz a folyosóra, ami a folyosó végén van, a tanú meg ott marad az irodába, feláll és belekukkant az iratokba. Az iratok egy kemény borítóban vannak, amire az van írva, hogy "bűnügy*". Még csillag van a bünügy felirat után. Valamint kisebb betűvel a borítóra rá van írva egymás alá, hogy "sürgős, őrizetes, bűnjeles". Ezt gyorsan kihajtja a tanú és belenéz, látja, hogy hivatalos frljegyzés van benne, megkereség, meg nyomozás elrendeléséről szóló felirat, meg egy pár tanúvallomás és beleolvas. Mire jön vissza a nyomozó visszacsukja és leűl.


Ha ilyen tőrténne és a nyomozó észrevenné, baj lenne belőle vagy semmi nem lenne, nem tudna csinálni semmit?



2022. máj. 18. 22:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda egy kleptomániás egy retek ez a levike. Kezed lábad törném te idióta
2022. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Én csak egy hivatalos feljegyzést, nyomozás elrendeléséről szóló határozatot, egy db tanúvallomást és egy megkeresést szedtem el, de a nyomozó nem nézett utána bele."


És az nem lopás te gyökérkefe?! -.-"

2022. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem is igaz. Viccelni nem lehet?


De a borítóra az volt írva, hogy "bűnügy**" Két csillag is volt a "bűnügy" felirat után. Meg ugye, ahogy màr említettem egymás alá az volt írva, hogy "sürgős, őrízetes, bünjeles".


Azért tudom, hogy ilyenekből áll egy nyomozati irat, mert nekem négy ügy nyomozati anyaga van meg otthon összefűzve az utóbbi négy ügyem iratai és azért tudom mik vannak egy ilyen mappában.


Szerinted merne egy ember olyat csinálni, hogy a nyomozö míg kimegy nyomtatni, addig kivesz az iratmappából és gyorsan táskába rakja???


Segítek: NEM.

2022. máj. 19. 22:00
 14/16 anonim ***** válasza:

Segítek Levi, a viccnek az a lényege, hogy vicces. A tied nem az.


Amikor egy lopással, rablással többszörösen büntetett ember olyanokat írogat, hogy "ezt ellop meg azt ellop", az nem vicces, hanem valószínű...

2022. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
De, ha te mondjuk rendőr lennél és holnap felhívnád azt a nyomozót, akinél hétfőn 9 órára idézve volt N.levike (privátban küldóm a nevét) és ott is volt az adott időben 9 órára tanúkihallgatáson, megkérdeznéd hiányzik a nyomozati iratokból, megmondaná -Nem-.
2022. máj. 19. 23:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne írogass. Felőlem akár dandártábornok is lehet, nem érdekel.
2022. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!