Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan tudok majd kommunikálni...

Hogyan tudok majd kommunikálni? Köteles vagyok tolmácsot fizetni?

Figyelt kérdés
Németországban, német cégnél dolgozom hivatalosan. Nyelvet szinte alig beszélem. Délelőtt kerestek a rendőrök a szálláson. Szállásadónak adtak telefonszámot, hogy hívjam fel. Segítséget kértem, a hívás megtörtént, de azt a választ adták, hogy nem tudják miért kerestek, majd fognak még keresni akkor. Elképzelésem sincs, hogy miért keresnek, de meg sem fogom érteni őket, ha nem beszélnek magyarul.

2022. márc. 28. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Neked kell megoldani az életed történéseit. Ez se nem blog, se nem betelefonálós műsor.
2022. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké amit írsz, de csak a kérdés a lényeg, hogy jogilag nekem kell-e tolmácsot keresnem?
2022. márc. 28. 18:36
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem jogi kérdés. Értelmetlen az egész. Ha pl. kirúgnak azért, mert nem beszélsz hottentottául, akkor lesz jogi kérdés. Per pillanat egyéni szoc probléma, semmi több.
2022. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Biztos van a közeledben magyar, aki tud németül. Facebook, Twitter stb.
2022. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3as, te aztán segítőkész vagy:D


Első körben én is azt ajánlom amit 4-es, vigyél magaddal valakit, akiben bízol és tud németül vagy legalább angolul.


Ha nincs ilyen, akkor valószínű, hogy a hatóság keres egy fordítót, de vélhetően annak a költségét rádterhelik. És ne legyenek illúzióid, nem fognak azzal tökölni, hogy az ár-érték arányban legjobbat válasszák.


Szóval keríts egy ismerőst, az a biztos.


Azért kemény lehet 0 nyelvtudással külföldön lenni. Még angolul sem tudsz? Hogyan... élsz?

2022. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Ez nem egy jótékonysági oldal, miért lennék segítőkész? Ezzel szemben a spam szó szerint törvényileg szabályozott, illegális dolog. Szigorúan nézve a kérdés felvetése is bűncselekmény, tekintve, hogy nem illik a tartalomhoz.


Egyébként eleve kamu a kérdés, a 90-es évek eleje óta kötelező német nyelvoktatás van. Alap szinten mindenki beszél németül, sajnos.

2022. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen? Én mondjuk egy büdös szót sem tudok németül. Oké, 3 másik nyelven igen, de az mindegy.


És tévedsz. A kérdező feltett eg ykérdést. Nem jótékonykodásból kell válasozlni rá, hanem mert ez az oldal azért létezik, hogy akik kérdést tesznek fel, azok megszerezzék a hiányzó tudást a válaszolók által.

De ha már itt tartunk, a te válaszod nem a kérdésre válasz, tehát offolsz, ami az oldal szabályzatának ellentmond.

2022. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Ha valaki nem akar érdemben válaszolni, akkor minek írogat? Ilyen sok felesleges szabadideje van annak a válaszolónak? :D


Kb mintha az ezotéria rovatba minden kérdés alá odaírnám, hogy "NEM HISZEK A HOROSZKÓPBAN!"

Baszki, akkor nem kell válaszolni! ;)

2022. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mándrik Gábor ***** válasza:

Amennyibe az eljárás során tanúként, vagy gyanúsítottként hallgatnak ki, és nem beszéled az eljárás nyelvét, akkor természetesen tolmácsot fog kirendelni a hatóság.


EU tagállamban egyébként is jogosult vagy a hatósági eljárásokban a saját anyanyelvedet használni.


A német jogot nem ismerem, Magyarországon ilyen esetben a tolmács díja, mint költség az államot terheli, tehát nem neked kell megfizetned. Ez valószínűleg Németországban sincs másként.

2022. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!