Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vissza lehet utasítani bármifé...

Vissza lehet utasítani bármiféle kommunikációt a rendőrségtől?

Figyelt kérdés
Interneten sok olyan tanácsot látok, hogy ne beszélj rendőrökkel. Magyarországon is lehet ilyet?

2020. okt. 8. 02:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyik videó: Don't talk to the police
2020. okt. 8. 02:34
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Mármint mifélékkel és mikor? Két haverom is az, most akkor ne álljak velük szóba, vagy mi? Behívnak tanúskodni ne mondjam el, hogy mit láttam, hadd menjen a bűnös?
2020. okt. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
96%
Igen, lehet. Probléma esetén 2 féle kimenetelre számíthatsz: visznek az elmegyógyra, vagy simán csak rendőrségi eljárás akadályozása miatt megb___nak. Ha közúti ellenőrzésnél sem beszélsz, bevisznek a g__be. Aztán lehet azon gondolkodni, mire is volt jó a fogyatékoskodás.
2020. okt. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Jaj Levike, megint az a fantázia....
2020. okt. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hanem ha tegyük fel meggyanusítanak valamivel, akkor nem beszélnék az ügyvédem nélkül.
2020. okt. 8. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Mint az amerikai krimisorozatokban?

"Csak az ügyvédem jelenlétében"? Hát szerintem akit bevisznek az eléggé be lesz csinálva úgyhogy ilyen mondat még eszébe sem jut.

2020. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Megtaláltam végül

A Be. szerint a terheltet a kihallgatásának a megkezdésekor figyelmeztetni kell arra, hogy nem köteles vallomást tenni a vallomástételt, illetve az egyes kérdésekre történő válaszadást a kihallgatás folyamán bármikor megtagadhatja, de bármikor dönthet úgy, hogy vallomást tesz akkor is, ha korábban, a vallomástételt megtagadta. Figyelmeztetni kell arra is, hogy amit mond, illetve rendelkezésre bocsát, bizonyítékként felhasználható. Végül figyelmeztetni kell arra, hogy a vallomástétel megtagadása az eljárás folytatását nem akadályozza.

2020. okt. 8. 12:17
 8/10 anonim válasza:
A terheltet. Vagyis gyanúsítottat. Ha tanúként idéznek, köteles vagy megjelenni és vallomást tenni, gyanúsítottként kérhetsz ügyvédet. Ha akként idéznek, akkor mindenhogy bukó van, ha ügyvédet kérsz, leránt, mint a sz_ros gatyát, ha ügyvéd nélkül, akkor pedig úgyis rádhúzzák, amit akarnak. Én nem azon filóznék, hogy megtagadhatod-e a vallomást, hanem azon, hogy eleve ne kerülj be.
2020. okt. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4!


Ezt benézted, mert én vagyok Levike.

De tévedhet is az ember nemigaz?


Amúgy igen, NE beszéljen soha senki a rendőrséggel, mert az egy lépcsőfokot ad egy bűncselekmény felderítéséhez. Csendbe kell maradni.


Ha pl. valaki elkövet egy bűncselekményt, esetleg gyanusítottként kihallgatják, de nem tudják bizonyítani kellőképpen, akkor az a legjobb, ha megtagadja az érintett a vallomást és kérdésekre se válaszol. Semmit nem mond. Ez a legjobb.

2020. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért másik accodból válaszolsz? :D
2020. okt. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!