Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kommunikációs végzettséggel...

Kommunikációs végzettséggel lehetek rendőrségi szóvivő?

Figyelt kérdés
Még csak első éves kommunikációs hallgató vagyok, elsősorban az újságírás érdekel, de rendőrségi szóvivőként is kipróbálnám magam, csak nem tudom, hogy ehhez elég-e egy kommunikációs végzettség vagy esetleg kellene hozzá valami más is!?
2013. okt. 1. 08:42
 1/2 Petrik93 ***** válasza:

Ez engem is foglalkoztat, ugyanis nem tudom eldönteni.

Mint intézményi kommunikátor elméletileg lehetsz szóvivő egy olyan szervnél is mint a rendőrség, de általában nem így szoktak neki menni a dolognak.

Általában úgy van, hogy elvégzed a rendőrtiszti szakközépiskolát, ott kapsz egy őrmesteri fokozatot, és ha te szeretnél a rendőrségen belül más posztot vállalni, akkor elmész és leteszed az intézményi kommunikátor alapszakot, és akkor lehetsz rendőrségi szóvivő.

Ha jobban megnézel egy rendőrségi hírt a híradóban, ott is láthatod, hogy a szóvivő, nem kosztümben vagy öltönyben tájékoztat, hanem kimondottan rendőri egyenruhában, ranggal megjelölve.

Tehát a kérdésedre a válasz; nem hiszem, szerintem kell hozzá rendőri fokozat, de kérdezz jobban utána.


Ha már csak abban belegondolunk, hogy ha van a rendőrségen belül olyan személy, aki rendőr és szívesen elvégezné ezt az alapszakot, és ő maga lenne ilyen kommunikátor, akkor eleve őt rakják arra a posztra, és nem az idegen érkezőt, aki semmilyen rendészeti tudással nem rendelkezik.


Ebben az intézményi kommunikátor szakban az a rossz, hogy totál nincsenek elágazások, tehát nem tudod kiválasztani, hogy te később állami, vagy esetleg magán vállalati szóvivő akarsz lenni. Letanítják amit le kell tanítani, és ahova majd mész, ott külön le kell raknod majd egy gyorstalpalót. Pl.: ha önkormányzatnál, vagy minisztériumnál szeretnél majd szóvivő lenni, oda is el kell majd végezned külön valamit, mert valami fogalmad kell, hogy legyen arról, hogy egyáltalán miről beszélsz.


Egy szó mint 100 : nem hiszem, hogy elég csak egy intézményi kommunikátor alapszak.

2013. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hasznos tanács...

1:rendészeti szakközépiskola van, nem rendőrtiszti...a Rendőrtiszti Főiskola is már a Nemzeti Közszolgálati egyetemen van...


,,hanem kimondottan rendőri egyenruhában, ranggal megjelölve... rang nincs... rendfokozatnak hívják hivatalosan...


A többi nagyjából rendbe van, egyébként igazgatási szakirányon pl ha elvégzed, vagy a 2éves rendészeti után levelezőn egy szakot ha elvégzel, akkor a féléves átfutások után elméletileg belehet kerülni, azonban a valóságban igen nagy csókosság alajpán, mint tudjuk lányok előnyben...ha civil diplomád van, most még éppen elfogadják ha a 2évet elvégzed, utána egy rendőrszervező képzéssel, de folyamatosan átalakulóban van, az új életpálya modellben már ugytudom végleg megszünik a külsős emberek behívása... de ez naprol napra változik...az előző hozzászolóhoz annyit, hogy ha nem értessz hozzá, nem érdemes okoskodni, a kérdezőnek pedig: érdeklődnj az NKE-nél, vagy pl Adyligeten, esetleg ORFk humánigazgatás, ott az aktuális infokat fogod megtudni.

üdv

2013. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!