Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi karrierutak |...

Rendőrségi karrierutak | Mennyire van átjárhatóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Még mielőtt valaki betámadna, párhuzamosan kutakodok a témával kapcsolatban folyamatosan, de egy időben ezt a posztot is figyelem, hátha érkezik rá érdemleges válasz.


Elsősorban olyanoktól várom a választ, akiknek gyakorlati tudásuk van ezzel kapcsolatban, így rendőrök, határrendészek, vagy azok ismerőseik előnyben.


Röviden:

A rendőrségen belül az alosztályok között mennyire van átjárási lehetőség? Ugye, a jelentkezési lapon külön ki kell jelölni, hogy az ember közbiztonsági vagy határrendészeti szakra jelentkezne. (Most az érettségi utáni 10 hónapos képzésről beszélünk)


Teszem azt én a jelenlegi személyes preferenciáim alapján a határrendészetet jelölném be, és azt végezném el, de az évek múltán látnám, hogy mégse ez az alosztály a nekem való, hanem egy közbiztonság alá tartozó Bűnügyi Bevetési Osztály és/vagy nyomozói pozíció, akkor technikailag lenne lehetőségem valahogy át transzferelni / át képezni magam az állomány azon részébe?


Még egyszer, itt a hangsúly azon van, hogy technikailag lehetséges-e, és nem azon, hogy ez mennyi munkát és erőfeszítést jelent.


Remélem minden érthető, előre is köszönöm a válaszokat.

További szép napot!



#rendőrség #karrier #rendvédelem #rendőrségi karrier #rendőrségi felvételi #rendőrségi alosztály
2021. nov. 2. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül lehet menni, a határon örömmel fognak várni.

Mivel hiány van.

Ha van eszed, átlátod, hogy miért.

Felejtsd el!

2021. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szakiskolai végzettség és fogadókészség kérdése. A beiskolázáshoz javaslat kell, határszolgálati egységnél nehézkes lesz javaslatot szerezni más szolgálati ág szakképzéséhez.
2021. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azzal szerintem nem lesz gond. Családban van nagyon magas rangú a határrendészetnél.
2021. nov. 2. 14:01
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Igen, tudom miért szerelnek le és kerülik a pályát nagyon sokan.


Viszont nekem pont kapóra jönne a határrendészet, mivel alapvetően a határ mellett van a családom, ott van házunk és ahogy említettem kapcsolat által el tudnám intézni, hogy arra a környékre vezényeljenek, így lakbért sem kéne fizetnem és ott laknék a "munkahelyem" mellett.


Plusz, ott már a 200 nettó is nagyon jó keresetnek számít, 60 egy albi és az átlagbér olyan 140-160 között mozog. Mivel nekem van már egy nyelvvizsgám, így nagyjából olyan 25-30-at még rádob az alapfizumra a dolog, plusz mivel 25 év alatti vagyok jövő januárban még az SZJA-t is elengedik, így plusz 45 ropival kapok majd többet egy hónapban.


Ez testvérek között is olyan 70 ezer plusz, tehát tartunk ott, hogy "csicska" őrmesterként fogok olyan 250 nettót hazavinni, ami ottani viszonylatban atomkirály bér, bőven lehet félretenni, főleg ha az ember olyan szerencsés mint én, hogy még családi házunk is van, kvázi lakbérre sem kéne költenem.


Ezeket a szempontokat figyelembe véve eddigi állás szerint főnyeremény számomra ez a pozíció. Te nem tudom hogy látod.

2021. nov. 2. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam szólok, de a lényeg, hogy te jól érezd magad.
2021. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ki kellett tölteni:

-közrend

-bűnügy

- határ

- közlekedés


Lehet választani. Mondták.


Aztán kiderült, hogy ez csak egy felmérés :D rohadtul nem érdekel senkit, hova, milyen irányba akarsz menni.

90%-ban, mindenki közrenden marad. 6% határ, 4% közlekedés. Kábé.

Bűnügyet mondták, be se jelöljük (én azt akartam volna), mert már 20 éve nem ment senki bűnügy faktra 😅 csak mégis ott a papíron, hogy úgy érezd, van választási lehetőséged.

Hát elmondom: nincs.

Oda mész, és azt csinálsz, amit mondanak.


Másik példa: ismerősöm bűnügyi szakon végzett. Nem 10 hónapos "TEK"-es, hanem tiszt lett. Diplomával.

Bűnügyet tanult 3 évig, mégis a közlekedési osztályra került, amihez hozzá szólni sem tud, mert ott volt szabad hely. Na bumm. Mégis csinálni kell. Vagy leszerelni.

2021. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Bármennyire is azt kívánom ez ne legyen igaz simán kinézem a mostani rendszerből.


Mivel bejelentett lakcím szerint egy elég erősen határrendészeti központtá alakított kisvároshoz kötődök, így még az általad felvázolt helyzet szerint is simán látok rá esélyt, hogy követik a józan észt és határrendészetre osztanak be.


Ne adj Isten, de ha nem, akkor B tervem is van. Lehet pár fent megejtett telefon irányba tudja helyezni a dolgokat.


Mindenesetre én pozitívan állok hozzá, és arra számolok hogy ha én X-et jelölök be, nem kapok Y-t.

2021. nov. 2. 23:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lakcímem is a határtól 2 km-re van, a kapitányság, pedig 1,5-re van a lakóhelyemtől.

Minden stimmelt, hogy ide kerüljek itt voltam gyakorlaton is, mégis elküldtek a megye másik felére, a határtól 50 km-rel arrébb. Nincs logika sehol, ne keress benne.

2021. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!