Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU miért hajlandó megegyezn...

Az EU miért hajlandó megegyezni a Britekkel az észak-ír határ átjárhatóságáról?

Figyelt kérdés

Szomorúnak találom, hogy így lefekszik az eu a briteknek.


Ezek után betonfalat kellene felhúzni arra a határszakaszra.


2019. aug. 31. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj ki oda, tanulmányozd kicsit a történelmet, és megérted, miért.

Az egy sziget, egy ország. Ebben az a vicces, hogy úgy egy ország, hogy északon meglehetősen sok az angol (leszármazott). Ott két ország lehet, mert ők akarják. De ott két ország nem lehet, ha az angolok, vagy az Unió akarja. Nem fognak fegyverrel ellenállni (bár ki tudja), sokkal jobb módszerük van: ők így akarják, az angolok és az Unió maximum ezt elfogadja. Más alternatíva nincs.

Ez (is) a különbség az írek és a magyarok között.

2019. szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy ország? Mi, az Ír Köztársaság vagy az Észak-Ír Köztársaság szublimált el?
2019. szept. 1. 00:47
 3/6 Dávid ***** válasza:

A betonfalat Írország tudná felhúzni, ami pont a megegyezésben (szabad határ) érdekelt.


Ami az álláspontodat érinti, teljesen egyetértek, vámok, határellenőrzés, Erasmus program leállitása a válasz.

2019. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

Úgy bizony, az Ír sziget "egy ország, két állam" tipusú csodabogár. Maguk a britek is így értelmezik "Ireland"-et, de ha csak az egyikről vagy a másikról van szó akkor a "Republic of Ireland" és az "Ulster" elnevezéseket használják. A foci kivételével a legtöbb fontos csapatsportban közösek a bajnokságok és a nemzeti válogatottaik is.


Betonfal az van, de Belfaston belül, amely elválasztja az unionista és katolikus körzeteket egymástól, de az más miatt épült fel.

Az ír-északír határra akár csak kerítést esélytelen ott felhúzni, éjjel-nappal felfegyverzett katonákkal kellene őríztetni, amelyeknek az ismételt látványa beláthatatlan reakciókat váltana ki.

A helyiek meg épp csak hozzászoktak a 90-es évek vége óta beállt békeidőkhöz, ők szívnák meg a legjobban a hard-bordert.

2019. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azon csodálkozom, hogy Észak-Írországban van még egyáltalán "lojalista", azok után, hogy az elmúlt 3 évben a brit (de leginkább angol) politikusok és a népszavazás alatt a nép is kimutatta, hogy le se tojják az északír "testvéreket". Még a maradáspártiak is csak azért foglalkoznak velük, mert a határkérdés megakaszthatja az egész brexitet. Világosan kiderült, hogy Észak-Írország egy kolonc Nagy-Britannián, csak azt a presztizsveszteséget nem engedhetik meg maguknak Londonban, hogy önként lemondanak róla.
2019. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

A békeegyezmény értelmében népszavazásra kell bocsátani az elszakadás kérdését az észak-íreknél, ha többségbe kerülnének az ír egység hívei. Egy hard-brexit esetén erre lehetne is akár esély.

2019. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!