Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tudnak tenni, mihez...

Mit tudnak tenni, mihez fognak a rendőrök, ha egy idő után egy figyelt személyt ezentúl nem tudják, hogy merre járkál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ha valakit telefon alapján figyelnek és állandóan megállítanak, leellenőrzik és engedik tovább ráállnak a telefonjára.


Egy idő után már azt látják, hogy a telefon minden nap a lakcímén van a figyelt személynek.

Vagy azt hiszik, hogy a személy állandóan otthon van, vagy azt, hogy nem hordja a telefonját.


Kérdésem az, hogy ilyenkor mit tudnak tenni, milyen eszközhöz nyúlnak a nyomozók, rendőrök, hogy mégiscsak tudják követni a mozgását? Vagy semmit nem tudnak tenni, feladják és foglalkoznak mással?



2021. ápr. 28. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mai terfigyelo rendszerekkel es a dron tecnologiaval meg azt is tudjak pontosan, hogy mikor es hol fingottad el magad ut kozben :)
2021. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezt nem hiszem...
2021. ápr. 28. 13:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Már az önkormányzatok térfigyelő kamerarendszereinek felvételeit is valós időben megkapja a helyi rendőrkapitányság/rendőrörs, az ügyeleten látják valós időben, rögzítődik, bármikor visszanézhetik.


Aki büntetett előéletű éppen (mert ugyebár ez is lejár), azt ha felismeri az arcfelismerő rendszer (nem csak egy kamera felvételből, hanem egymás utáni többől) akkor sárga vagy piros négyszög keretben jelenik meg a kijelzőn, felvételen.


Sárgában ha kisebb súlyú bűncselekmény(ek) miatt büntetett, most is csak ilyenben gyanúsított, egyébként pirosban. A pirosnál hangjelzés is van, erre már felfigyel az ügyeletes, szól a járőröknek. A sársággal nem nagyon foglalkoznak valós időben...

2021. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyébként igazoltatáshoz is ezt az arcképadatbázist használják.

[link]

2021. ápr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak a mi városunkban nagyon kevés a térfigyelő kamera, csak a belvárosban van néhány, csak a főtér környékén. Kívülebb mindegy, hogy belváros, meg külvárosban nincs, csak magánépületen magánkamerák, az meg nem ilyen.
2021. ápr. 28. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Le lehet követni levike
2021. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Marhára nem Levike vagyok, hanem más a nevem. Mindegy.
2021. ápr. 28. 15:44
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudnak lekövetni, mert nincs olyan láncolat, hogy annyi kamera lenne, hogy össze lehetne rakni az útvonalam.


Otthon a telefonom.

Azóta nincs ez a rendőr megállítás követés.


Nem azért hagyom otthon, hogy így nyugodtan lophatok, mert nem, nem lopok, nem lopni megyek csak engem minden második nap ne kapcsoljon le a rendőrség, hogy "Állj meg, igazoltatás, mindent pakolj ki".


Senki nem szereti ha zaklatják beleszólnak a magánéletébe.


Engem is hagyjanak békén ne szóljanak bele a magánéletembe, ne jöjjenek utánam, nem bűncselekményt elkövetni megyek, csak nem szeretem, ha akár rendőr, akár nem rendőr követne, figyelne, mert ez nekem -mint másnak- is zaklatás lenne. Kész, pont, punktum. Téma lezárva.

2021. ápr. 28. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké B. Gyula. :)
2021. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Le vagy szar va le vi ke.

Meg ér dem led.

2021. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!