Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem figyel oda a rendőrs...

Miért nem figyel oda a rendőrség, arra, hogy mit csinál?

Figyelt kérdés

Oké. Nem minden esetben tévednek, de van amikor igen, és lehet ezen múlik egy ember élete, hogy két évet kap felfüggesztve, vagy 10 évet letöltendőre.


Olvastam ma a police.hu oldalt és keresnek egy férfit rablás miatt.


A szitu az, hogy ellopott egy adag maszkot egy boltból, ezt észlelte a bolt személyzete és, amikor számonkérte a férfit az eladó, a maszkokat eldobta, hátrahagyva és megütötte az eladót.


Téves, ez megint nem rablás.


Mivel kicsikét értek a büntetőjoghoz, ezért észrevettem a történetből, hogy hibázott a rendőrség.


A férfi ellopott egy adag maszkot, majd távozni próbált, ekkor az áruházi dolgozó kérdőrevonta, mire eldobta a férfi a maszkot és megütötte az eladót. Mivel eldobta a maszkokat hátrahagyva, és megütöttw az eladót ez nem merűl ki rablás tényállásának, mert nem akarta a maszkot megtartani s fizetés nèlkűl vinni, azt eldobta és úgy ütötte meg a bolti eladót. Rablást az követ el, aki nem akar megszabadulni a lopott cucctól, azt magánáltartja, el akarja tulajdonítani, ezért üti meg az eladót. Ha nem dobta volna el, megüti az eladót és kasszán kívűl vannak, az rablás, de ha mégsem tudja ellopni, az rablás kísérlet. A férfi esetében észlelte az eladót, eldobta a maszkokat, azt hátrahagyva amit már ndm akart megtartani és megütötte az eladót. Így sem rablást, sem annak kísérletét nem valósította meg a férfi. Megvalósíutott viszont egy garázdaságot, valamint egy lopás vétség kísérletet, de lehet, hogy még azt sem. Nem mindegy, hogy a boltból, a kasszától vagy, még polctól ahonnan levette az árut, de a kassza előtt volt még nála, mert ha kassza után és fizetés nèlkűl, majd eldobja és hátrahagyja az bizony lopás kísérlet. Ha viszont a kassza előtt teszi oda ahová akarja zsebe, vagy táskájába és a kasszánál kifizeti nem áll meg lopásnsk, kísérletnek sem. Volt már nekem is, hogy vettem több mindent, kosarat nem és kezembe vittem a cuccokat, amiket nem tudtam fogni, zsebre tettem, a kasszánál elővettem, kifizettem és vettem szatyrot, abba raktam.


Tehát én ilyesmit észreveszek.


A szituból szerintetek is tényelesen kiderűl, amit írtam, hogy ez nem rablás?

Miért nem figyeli a rendőrség, hogy hogy minősít, mit csinál?


Mert, ha azonosítják a keresett személyt, nem mindegy, hogy garázdasággal és/vagy lopás(kísérlettel) vagy rablással gyanúsítják meg.



2021. febr. 26. 17:55
 1/6 A kérdező kommentje:
A garázdaságot elkövette, mert megütötte az eladót.
2021. febr. 26. 17:58
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
OK Levike. Jeles.
2021. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rendőrség szabja ki a büntetést.
2021. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez rablás. És semmit nem értesz a büntetőjoghoz levike.
2021. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lopási kísérlet + garázdaság, esetleg könnyű testi sértés.

Nem hiszem, hogy rablás, mert az erőszakot nem a megtartás miatt követte el.

(1) Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből

a) valaki ellen erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, vagy

b) öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba helyezi

(2) Rablás az is, ha a tetten ért tolvaj a dolog megtartása végett erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz.

2021. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem se rablás.
2021. márc. 1. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!