Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nem voltam még soha büntetv...

Ha nem voltam még soha büntetve és elkapnak, hogy nincs rajtam maszk, megbüntethetnek? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Nem volt rajtam maszk közterületen, ahol kellett volna, de még soha nem bírságoltak meg, és figyelmeztetést sem kaptam korábban semmiért sem, elkérték a személyimet, pillanatok múlva visszaadták, és távoztak, nem mondták, hogy figyelmeztetés vagy büntetés lesz, igaz én sem kérdeztem, még nem volt ilyennel dolgom, azért kérdezném. Jöhet-e a postáról büntetési csekk vagy ezt mindenképp csak helyszínen írják meg? Lehetőleg normális és nem személyeskedő válaszokat kérek, előre is köszönöm.

2021. febr. 8. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Levélben fognak tájékoztatni, hogy mikor és melyik büntetésvégrehajtási intézetbe kell bevonulnod. Figyeld a postaládád!
2021. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondták,akkor nyilván nem.
2021. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbüntettek volna, akkor alá kellett volna írnod, nem így működik, hogy csak utólag kapsz egy csekket. A maszk miatt a helyszínen elintézték volna, ha meg akartak volna büntetni.
2021. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 árokpart ***** válasza:
100%
1-es Ekkora hülyeséget hogyan írhatsz már le. Azért a szanálysértési büntetésre való bevonulást millió egy dolog megelőzi, nemhogy még egy csekk vagy egy aláírás se. Először ha valaki nem fizeti ki a büntetést átváltoztatják közmunkára, ha nem hajlandó megcsinálni legalább 5 ször-6 szor felszólítják , ha arra sem reagál akkor először felszólítják, hogy át fogják változtatni szabadságvesztésre. Ez sem azonnal történik. Ha netán átváltoztatták még akár a bevonulás napján is van lehetőség kifizetni, sőt ha már ücsörögsz és van egy rendes családtagod, rokonod vagy barátod aki kifizeti akkor azonnal szabadulsz.
2021. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fognak megbüntetni.
2021. febr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!