Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnél a rendfokozatok...

A rendőrségnél a rendfokozatok mihez vannak kötve? Hogy lehet haladni a ranglétrán.

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt vagyok.

Úgy néz ki, hogy a rendvédelem mellett döntök. Viszont fogalmam sincs milyen úton módon induljak el.

Ha egyetemet végeznék, pl. NKE RTK-t akkor az befolyásolja, hogy hogyan kezdek a rendőrségnél dolgozni? Vagy nem túlságosan? Mint pl a katonasagnal elvileg ha a HHK-t elvegzed akkor hadnagykent kezdesz.

Mennyire erdemes igy egyetemre jelentkeznem?

Vagy érdemesebb 2 eves Rendészeti iskolanal maradni?


Hogy működik az un. Ranglétrán való haladás? (Seggnyalason kívül.)



2021. jan. 2. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Egyrészt végzettséghez, onnan meg háromévente.
2021. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Seggnyalással nem nagyon fogsz előrébb jutni. Sokkal meghatározóbb pl. ha Pintérnek vagy Orbánnak vagy egyenesági leszármazottja, de ha te most csak úgy bemész az utcáról és elkezded nyalni a főkapitány seggét azzal max visszafelé tudsz haladni.
2021. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Persze hogy érdemesebb az egyetem. Sokkal magasabb végzettséget kapsz. De így ne is menj rendőrnek ha szerinted a seggnyalással jutnak előrébb.
2021. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Rangletran valo haladas az elet minden teruleten egyforma ... jol kell csinalni a dolgod es akkor elorebb kerulhetsz.
2021. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
HA rendőrnek mész akkor mindenképpen az egyetemmel csináld szerintem. Sokkal többet fogsz kereseni és nem is fognak annyit szivatni, mint a járőröket. A seggnyalás pedig részben igaz. Az is kell hozzá ez vitathatalan, de mondj egy olyan helyet ahol nem... Ezt leszámitva a szolgált éveket vbeszik figyelembee és x idő elteltével mehetsz vizsgát tenni a következő rendfokozathoz/beosztáshoz.
2021. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Én is rendőr szeretnék lenni. A NKE-re sztem nem fognak felvenni, nem valami jók a jegyeim. Azt tervezem, hogy Miskolcra megyek, van ott egy rendészeti suli. 2 éves, utána tiszthelyettesi rangot lehet kapni.(őrmester, zászlós) Azt nem tudom, hogy lehet feljebb jutni a ranglétrán, de sztem a hadnagyi ranghoz mindenképp az egyetemet kell elvégezned.

Sok sikert!

18/F

2021. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Gyerekek, nem kell túlkombinálni a dolgokat.


Rém egyszerű a történet, a rendfokozatot a seggnyalás nem befolyásolja.


Ha rendőr szakgimnáziumban (nemtom így hívják-e, régen szakközép volt) végzel, akkor őrmesteri rendfokozattal fogsz kezdeni, ha NKE-RTK, azaz rendőrtisztin, akkor pedig hadnagyként, ami már tiszti rendfokozat. Kitűnő eredmény esetén főhadnagyként.


Én mindneképp tisztit javaslom. Egyrészt javítsatok ki, ha tévedek, de tiszthelyettesként sose fogsz tiszti rendfokozatig eljutni, az megáll a főtörzsőrmesterként. Csak a rendőrtisztin végzettek lesznek tisztek.


Amúgy el kell felejteni ezt a seggnyalás dumát, pofonegyszerű a sztori. 3 évente lépsz elő egy rendfokozatot, de csak addig, amíg el nem éred a végzettségedhez tartozó legfelső rendfokozatot. Egy tiszt sem léphet elő akármeddig. Asszem talán százados vagy őrnagy még benne van, utána már magasabb végzettség stb. az elvárás.


Ja, nem vagyok rendőr, de ez így működik.

2021. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Főhadnagyi már régen nincs. Rendőrnek tanulok az nke - n, ha van kérdésetek, szóljatok..


De egyébként igen, seggnyalással lehet sajnos szinte csak feljebb kerülni. Az egy dolog, hogy hadnagyként végzel, a beosztáshoz jár a rendfokozat. A hszt szépen leírja, hogy hogy lehet előre lépni, de nagyon el van lehetetlenítve a rendszer. Nincs már ez a négy évente lépsz egyet előre dolog. Sajnos kapcsolatok kellenek hozzá! Érdemes átfutni a hszt - t! Rég el lett törölve ez a rendszer, a "kiszámítható életpálya modellel". Legalább ne okoskodjatok úgy, hogy benne sem vagytok a témában és gőzötök sincs a mai rendszerről!


Ismerek olyan tiszthelyettest is, aki már levelezőn elvégezte a tisztit és doktor van a neve előtt, mert a jogot is meg csinálta, mégis ugyanúgy tiszthelyettes, mert nem tudnak neki státuszt adni.

2021. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 nekem is végzett ott közeli ismerősöm.


Azért levelezőn végzetteknél már évek óta köztudott volt, hogy nem fognak tiszti rendfokozatot kapni egyhamar, mert ilyen téren "kihalásos" a rendszer, majd akkor kap, ha megüresedik épp egy, és nincs más, aki kapja, ez kb. így van.


A rendfokozat előrelépés bevallom viszont, hogy nekem újdonság. Biztos forrásból eddig úgy volt, hogy 3 évente léptél egyet előre függetlenül attól, hogy milyen beosztásban voltál, mit csináltál, mert rendfokozatnál pusztán az eltöltött idő számított, semmi egyéb. Ezt kb 3 éve is így tudtam. Mikor változott meg?


Ez esetben, ha tényleg így van, ahogy mondod, akkor viszont nem éri meg oda menni...

2021. jan. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
A jogász helyében, aki még mindig tiszthelyettes, már rég otthagynám. Jogászként bárhol érvényesülne nagyobb megbecsüléssel.
2021. jan. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!