Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki diplomásként áll a...

Ha valaki diplomásként áll a rendőrséghez, milyen rendfokozatban lesz és milyen pozíciót kaphat?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy ha valaki rendőrtiszti főiskolán végez, hadnagy lesz.

De úgy tudom, hogy ez más diplomára ( pl: mérnökire ) is igaz. Ez így van? Vagy nem függ össze a kettő, ha egy mérnök rendőrnek áll, altiszt lehet max?

És milyen munkát végezhet? Lehet "terepen"?


2019. nov. 21. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Őrvezető. - Sarki forgalomirányító.
2019. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Aki a rendőrtisztin végez ami ma Nemzeti Közszolgálati Egyetem ( Rendészettudományi Kar) hadnagy lesz illetve főhadnagy is lehet. Olyan, hogy altiszt nincs.

Az általad leírt kérdésre válaszolva sima nyomozó is lehet, de ha van diploma az előny.

Ha jogi diploma van, akkor később esélyes, hogy lehet belőle alosztályvezető, osztályvezető is akár.

2019. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!