Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csinál egy rendőr, ha...

Mit csinál egy rendőr, ha pihenőidejeben alkoholt ivott, s baleset történik a szeme lattara az utcan?

Figyelt kérdés
2020. dec. 9. 08:48
 1/9 belapus ***** válasza:
100%

A rendőrség szolgálati szabályzatáról szóló rendeletből:

"...

A szolgálaton kívül lévő rendőr kizárólag abban az esetben intézkedhet, ha a felmerülő feladat végrehajtására megfelelő szakmai ismeretekkel és képzettséggel rendelkezik, egészséges, nincs szeszesitaltól befolyásolt állapotban, vagy nem áll intézkedési képességére hátrányosan ható gyógyszer, valamint bódító hatású anyag befolyása alatt.

..."

2020. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De akkor ez azt jelenti a gyakotlatbab hogy rendort hív, s ezenfelul semmi mast nem tehet, csak beallhat a nezők koze?

Es ha mondjuk nem szunik meg a veszelyhelyzet? Tehat pl. Belathatatlan kanyarban van a baleset es félő, hogy belemegy egy masik autó?

2020. dec. 9. 08:59
 3/9 belapus ***** válasza:
94%
Számomra ez azt jelenti, mint rendőr, nem intézkedhet ( nem állíthatja szolgálatba magát ), mint egyszerű állampolgár, segíthet - a példád esetében - az forgalom irányításában.
2020. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondja;" bammeg, akkor mostmár inkább még egyet"...
2020. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Túlbonyolítod. Utas voltam, ittas is. Belénk jöttek. Majd kiálltam a forgalmat terelni, ne legyen még nagyobb baj. A kutya nem kérdezte ittas vagyok é, hogyan merem így terelni a forgalmat. Miért kérdeznék egy rendőrtől? Nem jegyzőkönyvez, bilincsel, letartóztat, stb. Hivatalosan nem helyezheti szolgálatba magát ép úgy mint ittasan nem jelentkezhet szolgálatra.
2020. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ha mint rendőr nem avatkozhat be akkor éppen úgy teszi amit lehet, mint bárki más.

Te nem vagy rendőr, ha ittál pár sört és hazafelé az orrod előtt baleset történik nem mehetsz tovább azzal a felkiáltással hogy már ittál pár sört nem tehetsz semmit.

Nyilván nem fog tanúkat kikérdezni meg nyomokat rögzíteni ha előtte ivott, de hogy segíthet a baleseteseknek, hívhat mentőt, rendőrt, adott esetben ha el akar szökni az aki okozta a balesetet azt ott tarthatja, az biztos - mert ezt bárki más is megteheti.

2020. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Levike megint bonyolít! 😂😂😂
2020. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok levike, nem a kérdező.


Habár sose tudni, hogy a kérdezőt is nem-e úgy hívják mint engem.

2020. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De, ugy hivnak, Engem Péter a nevem.
2020. dec. 9. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!