Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jelenleg jogosítvány nélküli...

Jelenleg jogosítvány nélküli vezetés esetén ha elkapnak mennyi a büntetés?

Figyelt kérdés

Eljöttem 100km-rel odébb otthonról egy képzésre de otthon hagytam a jogsimat. Most jöttem rá. Nincs nálam semmilyen igazoló dokumentum egyébként.


Mennyi büntetés jár ha hazafelé elkapnak?



2020. nov. 29. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
2ezer.
2020. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagy? Akár be is vihetnek, amíg nem tudod igazolni magad.
2020. nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Engedély nélküli vezetés közig. bírság.
2020. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy otthon hagytad a jogsid, vagy nincs is. A címből a másodikra gondoltam. De így kevésbé súlyos a dolog. Lehet hogy kimagyarázod, lehet hogy egy 10-es. Személyi azért remélem van nálad.
2020. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Azért az elég életszerű, hogy elmegyek kocsival 100 km-re, ami nincs közel és a te szavaiddal idézve "elfelejtettem" odatenni a jogosítványt, mindenemet és úgy indulok el. Nemigaz?


Ez olyan mint én Debrecenbe kimegyek az állomásra, hogy vonattal utazok pl.Törökszentmiklósra ami szintén 100 km és elfelejtek vonatjegyet venni utazás előtt.


Látod barátom ez ilyen dolog.

2020. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
#5: Na azért nem egészen. Volt, hogy egész nap úton voltam, amikor hazaérek nézem, hogy ott az asztalon az irattárcám. Észre se vettem, hogy nincs nálam.
2020. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már hazaértem nem történt semmi, rendőrrel se találkoztam.


#5 Nem, nem olyan. Amit te említesz az már bűncselekmény, a te példád inkább a lopáshoz hasonlítható..


Enyém csak szabálysértés. Csak azzal nem voltam tisztában, hogy mennyi a büntetés. Mert hallottam még nyáron valami olyat is, hogy bevezetik azt, hogy nem lesz kötelező jogsit magunknál hordani. Hiszen rendszerbe le tudja kérni a rendőr, hogy van e avagy nincs.

2020. nov. 29. 14:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul a napi rutinban. Mint velem is, nem a mindennap használt ruházatomban indultam, átpakoltam mindent (bankjegy, telefon, kulcsok), csak épp a jogsit és forgalmit nem a toktartójával.

Ha megállít rendőr, azonnal ellenőrizni bírja a meglétüket, ezért csak szabs. sértés és mérlegelési jogkör, azaz figyelmeztet vagy helyszín-bírságol 5 ezer forintra, de mondhat 50 ezret is, amiről csekket ad. Helyben nem kell fizetni.

2020. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Fix 45 ezer helyszíni bírság.

Ha feljelentenek, akkor ennek az összegnek a duplája.

2020. nov. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Most látom, hogy csak otthon maradt, ez esetben 5-50 ezer forint.

2020. nov. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!