Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi lesz a bűnügyi nyomozókkal?

Mi lesz a bűnügyi nyomozókkal?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a statisztikákat, hogy évről évre csökken a regisztrált bűncselekmények száma. A városi kapitányságon 10 éve még majdcsak 8.000 regisztrált bűncselekmény volt, azóta csökken. 2018-ban 3.041 bűnügyet regisztráltak, tavaly 2.617-t. Tavaly ilyenkor 1.600 körűl volt a regisztrált bűnesetek száma, most 1.300 körűl van. Ha így haladunk, idén még kevesebb lesz mint tavaly.


Ez annak is köszönhető, hogy felvitték a határt 50 ezer forintra rengeteg lopás, bolti lopás, csalás csak szabálysértési alakzatban indul, ezek szabálysértési számon lesznek regisztrálva és nem a bűnügyi/és vagy vizsgálati osztály foglalkozik az üggyel, hanem a közrendvédelmi osztály, szabálysértési alosztàly.


A bűnügyi és vizsgálati osztály pedig bűncselekményekkel foglalkozik, ami évről évre csökken.


Mi lesz a bűnügyi részlegen dolgozó nyomozókkal, ha még tovább csökken a bűnügyek száma és elérjük, hogy ezer bűncselekmény sem indul a rendőrségen egy év alatt?

Elküldések vagy mivel kevesebb lesz az ügyszám, több időt tudnak fordítani a nyomozók azokra az ügyekre, amely náluk van?


Bár ne is lenne bűncselekmény nem azért kérdezem.

Egyszer olvastam valahol, hogy egy nyomozó annak örűl, ha van bűncsrlekmény, mert addig van munkája, ebből élnek. Szabad ilyet mondani?!



2020. júl. 25. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már rendőrségen, eddig én nem tapasztaltam azt, hogy bemegyek és 10 csillogó szemű bűnügyi nyomozó lerohan, és kérdik, hogy miben segíthetnek. Sokkal inkább az a jellemző, hogy az akár több évig elhúzódó ügyek esetén még mindig a bűnügyi nyomozók szűk keresztmetszetet képeznek. Ha pl. ellopják a biciklidet, xarik mindenki a fejedre (enyhe túlzással), több energia maradna ilyen esetekre, ha nem lenne ennyi bűncselekmény se.
2020. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
*Arról nem is beszélve, hogy pénzt/telefont napi rendszerességgel lopnak el, tépnek ki a kezekből és ezzel sincs senkinek kapacítása foglalkozni. Budapesten 10 pénztárcából 2 nem kerül vissza a gazdájához soha statisztikák szerint, ha mást nem, jó lenne kinyomozni azokat a ganyéládákat, akik nem adják vissza hiánytalanul a gazdájának a pénztárcát.
2020. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

10 pénztárcából 2 nem kerűl vissza?


Ezalatt azt érted, hogy 10-ből 8 ügy felderített?


Akkor ott minden sarokba van jó minőségű kamera mindenhol, ha ennyire jó a felderitettség, mármint Budapesten.

2020. júl. 25. 17:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!