Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha regisztráltam egy warez...

Ha regisztráltam egy warez oldalra, és körlevelet (kéretlen emailt) küldtek nekem egy oldalt reklámozva, anélkül hogy beleegyeztem volna tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Mire számíthat a warez oldal tulajdonosa, és a reklámozott oldal tulajdonosa? (Egyébként a reklámozott oldal azóta megszűnt/törölték) Lenyomozható hogy ki üzemeltette?
2010. aug. 1. 19:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Inkább torrentezz, jobban jársz ! ;-)
2010. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem, a warez szolgáltatás igénybe vétele tudtommal Magyarországon nem illegális, mert saját célra lehet letölteni, csak jogvédett anyagok megosztása az, ami tiltott, vagyis a warez üzemeltetője követ el jogsértést, de a warezt igénybe vevő letöltő, ha csak letölt, akkor nem.


míg a torrent sokkal aggályosabb, mert letöltésnél már általában megindul a megosztás is a többi letöltővel, tehát megosztás is történik, ami illegális.


de javítsatok ki, ha tévedek.

2010. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 bp1985 ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Ncore-nál is ugyanez volt. Bár az oldal üzemeltetője nem köteles tudni a serverén futó dolgokról. Szóval igazából a feltöltő a ludas az egészbe.
2010. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!