Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha regisztráltam egy warez...

Ha regisztráltam egy warez oldalra, és körlevelet (kéretlen emailt) küldtek nekem egy oldalt reklámozva, anélkül hogy beleegyeztem volna tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Mire számíthat a warez oldal tulajdonosa, és a reklámozott oldal tulajdonosa? (Egyébként a reklámozott oldal azóta megszűnt/törölték) Lenyomozható hogy ki üzemeltette?
2010. aug. 1. 19:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%
Az egy dolog hogy törlöd magad... attól még egy backup-pal elmenthetik akármikor a reglistát. Pl. Most... vagy most...
2010. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%
Már hívtam a netrendészetet. A kérdezőt lenyomozzák.
2010. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Jóvan na, azért ne ijesztgesd már :D
2010. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Abszolút nem vicces a dolog. Én nem tudtam hogy ez illegális oldal, és hogy lényegében "bűnözök". Azt hiszem kicsit körül kell néztem a netes jogi ügyekben, meg sok minden másban is.
2010. aug. 1. 20:22
 15/23 A kérdező kommentje:
[link] Itt találtam egy egész jó videót a warez-dolgokról.
2010. aug. 1. 20:26
 16/23 anonim ***** válasza:

Warez oldalra regisztrálni, nem illegális. Miért is lenne az?

Bizonyos megkötésekkel jogvédett anyag letöltése sem ütközik törvénybe.

Kéretlen spammelni viszont igen! Nemzeti hírközlési hatóság az illetékes. Spamwiki viszont hatékonyabb:

[link]

2010. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2010. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nyilván a kérdezőnek is lehet igaza!


Szerintem tedd azt, hogy kéred az adataid megsemmisítését, a reg törlését, és ha később ebben valami problémád származik, akkor pereskedj, ha esetleg mégsem semmisítették volna meg az adataid.


De leginkább nem fognak vele visszaélni, te is hagyd őket békén, nehogy azt hidd, hogy a te feladatod "rendet" teremteni a neten, és feljelenteni mindent ami illegális.

2010. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
De valószínűleg a spammernek hozzájárulása van az usertől... Ugyanis amikor regisztrált, akkor elfogadta a felhasználási feltételeket, az pedig TUTI, hogy tartalmazza azt, hogy használhatják az adataid.
2010. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

más szóval megszoptad.


egyébként kib*szott szélmalomharc ilyennel szembeszállni, ez csak egy a sok ezer oldal közül, ráadásul annyira talán nem is illegális, főleg ha te magad fogadtad el a feltételeket :)

2010. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!