Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Be szabad menni a rendőrségre?

Be szabad menni a rendőrségre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy azt meg lehet-e tenni, hogy bemegyek egy rendőrségre, ahol felteszek pár kérdést (például, hogy mik a pontos teendők ahhoz, hogy fegyverem lehessen). Fognak/tudnak ott válaszolni rá, vagy be sem mehetek csak így "kérdezgetni"?

2020. jún. 20. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem, csak dísznek van kiírva hogy rendörség
2020. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es okés, csak nem voltam benne biztos, hogy csak kérdezni is be lehet menni és nem csak például feljelentést tenni. És ott bent van például egy portás aki megmondja, hogy hova menjek ha kérdésem van?

És hozzátenném, hogy azért kérdeztem, mert amikor egyszer ellopták a telefonom és be szerettem volna jelenteni, akkor amikor kopogtam az ajtón (mert zárva volt-14:00 körül) csak egy ablakon beszélt ki egy rendőr, hogy ők nem tehetnek semmit.

2020. jún. 20. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi, nem fognak lelőni ha kérdezel.
2020. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 árokpart ***** válasza:
51%
Éles maroklőfegyvered neked ami úgymond valódi fegyver mint a filmekben csak úgy civil állampolgárként soha az életben nem lesz Magyarországon. Ha beiratkozol egy sportlövészeti egyesületbe akkor egy bizonyos idő eltelte után kaphatsz kis kaliberű sportfegyverekre tartási engedélyt. Ezek általában 22-es kaliberűek még ha pénzed lenne is rá és egy komolyabb darabot szeretnél, csakis úgy vásárolhatod meg ha át van alakítva erre a kaliberre. Viszont ennek megszerzése sem kevés pénz és nem kis tortúra. Ha már megvan a fegyvervizsgád és az egyesület javasolja is, hogy megkaphasd az engedélyt, akkor is megszabják, hogy milyen körülmények között és hogyan tárolhatod otthon. Lőtéren használhatod csak és azt hiszem a lőszerek vásárlását is adminisztrálnod kell a rendőrség fel. Tehát pl. nem vásárolhatsz bele korlátlanul lőszert és lőtéren kívül nem lőhetsz vele. Tehát hiába van otthon egy nagy melléképületed vagy bármi azt nem adminisztrálhatod le használatként, illetve arra nem is fognak neked a fegyverboltban lőszert adni. A lényeg nem vásárolhatsz korlátlanul bele lőszert mint pl. a gázpisztolyok esetében patront amivel otthon ha mást nem zavarsz nyugodtan puffogtathatsz. Ezt lőfegyverrel nem teheted meg. Legalábbis én így hallottam de kérdezzél meg egy sportlövő egyesületet.A másik verzió meg at ha vadászengedélyed lesz azzal viszont csak vadászpuskát kaphatsz.
2020. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as köszi :D

4-es Köszönöm. És ezt a rendőrségen is elmondanák ilyen korrekten ha megkérdezném?

2020. jún. 20. 23:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!