Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségre kell mennem. Mi...

Rendőrségre kell mennem. Mi lesz az eljárás?

Figyelt kérdés
Van egy szituáció,hogy barátom pénztárcáját ellopták vagy ki tudja mi lett vele.... Az a lényeg,hogy barátomon kívül volt ott még egy ismerős srác . És így mi közülünk valaki el lopta a tárcát.. (Vagy el hagyta a barátom... Vagy be jött valaki a házba amíg nem volt bezárva az ajtó és nem vettünk észre) Az a lényeg,hogy a barátom a srácot gyanúsítja ,én is képbe vagyok,de meg van győződve róla,hogy ő volt. És most itt is meg mondom,hogy én nem voltam,de szerintem a srác sem... És tökre sajnálom,hogy most ilyenkor mi lesz,mert én régóta ismerem és ha kéne pénz neki akkor szólna adnék neki akár 3-400e ft-ot is.. Be hívnak engem is,meg őt is gyanúsítottaknak? Vagy mi az eljárás? Mert én Külföldön dolgozom,most nyittanám meg az éttermem (Most pofozom ki stb)...És így macerás nekem ez az ügy... Ilyenért lejárni.. főleg van ez a vírus is.. Másrészt úgy se lesz semmi eredménye,max az időnket pocsékoljuk (Véleményem szerint) Szóval mi lesz az eljárás?
2020. ápr. 29. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha feljelentést tesz, valószínüleg mindketten mentek beszélgetésre, mert a tett helyszínén voltatok(valószínüleg)...


Mi van akkor, ha ô hagytam el?

2020. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint?
2020. ápr. 29. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Az lesz az eljárás, ha történik feljelentés és elrendelik a nyomozást, akkor lesz eljárás.


Viszont itt nem lehet tudni, hogy ki/kik voltak, nem derűl ki, nem lehet bizonyítani. Így, ha a sértett konkrét személyt jelent fel közületek, akkor hamis vád (btk.268 szakaz) megállhat. Itt ismeretlen tettes ellen érdemes megtenni a feljelentést, ha a sértett nem akar magának bajt.


Amennyiben viszont ismeretlen tettes ellen megtette és elrendelték a nyomozást, itt nem látok bizonyítékokat, azt is százra mondom, hogy a rendőrség sem fog tudni ebből az esetből bizonyítékot kicsikarni.


Nem fognak gyanusítottként idézni, ha ti lesztek gyanusak akkor sem. Tanúként fognak beidézni külön időpontban ( viszont valószínűleg ugyanaz napon ) a két személyt, titeket és majd ott a nyomozó próbál beforgatni, hogy van már terhelő bizonyíték, ujjlenyomat és kár tagadni. Ilyenkor az emberek 98 %-a vállalja és őszinte, mert azt hiszi, a nyomozó mindent tud. Ez nem igaz, csak taktika. Ilyenkor a rendőrségen a tanúra nagy nyomást gyakorolnak és, ha tényleg nem a tanú volt a tettes, van, hogy akkor is ártatlanul bevallja. Ha sáros a tanú, akkor is sikerrel tudja tagadni a bűnösségét, abban az esetben is, ha tényleg elkövette, ugyanis kétséget kizáróan a rendőrségnek tudni kell bizonyítani a dolgot. Nagyon icipici kevés ember van akik rendelkeznek azzal a szaktudással, hogy milyen módszereket, taktikákat slkalmaz a rendőrség, ha nincs bizonyíték, de azt akarja, hogy elkövetőként legyen megnevezve valaki.


Mondanám, hogy privátban ird le, hogy mi a szitu pontosan és, ha odakerűl a dolgog, hogy idéznek tanúként, skkor mire készülj, mit kell mondani, de nagyon hosszú lenne a válaszom privátban, tehát inkább azt mondom, hogy kérdezz meg egy ügyvédet, ő elmagyarázza, hogy mit kell mondani, ha rád akarná a rendőrség fogni.

2020. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit, ha idéznek, akkor mindegy, hogy külföldön vagy és épp mit csinálsz, kihallgatásra hazakell jönnöd és megjelenni, mert máskülönben elrendelik a körözését aki idézésre nem jelenik meg.

2020. ápr. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pszichologiai részét tudom, katonának tanultam, meg tudom, hogy ebből igazából semmi se lesz, mert nincs semmi nyom, bizonyíték... Csak jó lenne, ha gyorsan ki tudnának hallgatni, mert nem szívesen járok (haz) a semmiért.
2020. ápr. 30. 12:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem törtent feljelentés. Amúgy biztos vagyok, hogy nem a srác volt. Szoval én nem volta m, ő se... Így vagy el hagyta vagy amíg nem volt bezárva az ajtó mi meg a szobába voltunk... Be jött valaki és el vitte.
2020. ápr. 30. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!