Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehetek így rendőr/börtönőr?

Lehetek így rendőr/börtönőr?

Figyelt kérdés

Pár éve volt egy kisebb ügyem, ahol próbára bocsátást kaptam 1 évre.

Az már ugye letelt, vagyis ugye büntetlen előéletű vagyok, és tudtommal sehol sem fog megjelenni.

Ha jelentkezek a rendvédelmi szervekhez, ott ez probléma lehet még, attól függetlenül hogy nem bűncselekményt követtem el, hanem csak vétséget ?


25/F



2020. máj. 21. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt az?
2020. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Garázdaság vétség
2020. máj. 21. 21:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Bűncselekmény az és így igen.
2020. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az csak vétség. Tudod, van a bűncselekmény és a vétség. Nem ugyanaz a kettő. Olyan irjon aki tudja miről beszél...
2020. máj. 21. 21:31
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha bűnöző vagy, miért akarsz rendőr lenni?
2020. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

Ez hülye :D


A bűntett és vétség a bűncselekmények súly szerinti felosztása, ahol a hatályos magyar jogszabály szerint bűntett az a szándékosan elkövetett bűncselekmény, amelyre e törvény kétévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetés kiszabását rendeli, és minden más bűncselekmény vétség.


By wiki.


Szal én a helyedben inkább nem okoskodnék.

2020. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ez egy kis baleset volt, nem raboltam vagy öltem.

Légpuskával dobozokra lőttünk egy haverommal , és a golyó valahogy gellert kapva egy utcabelinek eltalálta a kezét. Az feldagadt és piros lett. Sajnos nem kezelte jol a szitut es feljelentett minket. Ez lett belőle. Hatalmas bűnöző vagyok tényleg...

2020. máj. 21. 21:40
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Don Corleone
2020. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Rendőr lehetsz, börtönőr nem.
2020. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A 5 évig megjelenik az erkölcsiben. Hogy így lehetsz-e azt nem tudom. De a BV-nél elég szigorúan vesznek mindent. Haverom BV-s volt, és volt egy saját gázpisztolya. Amit a saját kocsija ülése alatt tartott. Ment szolgálatba a börtönbe, megállt a börtön előtti parkolóba, ami ugye közterület és bement szolgálatba. Kicsit kilátszott a gázpisztoly az ülés alól, mert kicsúszott valahogy, és egy arra járó meglátta, aki egyből jelentette. A srácot egyből le is szerelték. Azzal az indokkal, hogy ha meglátja valaki, betöri a kocsi ablakát és elfoglalja a BV. intézetet. Az volt a szerencséje, hogy 1 év a próbaidő és ez próbaidő alatt volt. Próbaidő után, a katonai ügyészség járt volna el az ügyben, de így csak azonnal leszerelték. De ez nem most volt, hanem kb. 14 éve.
2020. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!