Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A futárnak van joga a tudtom...

A futárnak van joga a tudtom nélkül jattot felszámolni?

Figyelt kérdés

Utólag láttam pár számlán, hogy úgy van írva, hogy

-Tip-----880Ft.


tehát a "kaja" mellé saját magának felszámolt elég nagy összegű borravalót. Amellett, hogy adtam is neki 200Ft-ot 4000Ft-összeg mellé. Összesen 1080Ft-ot adtam egy futárnak. RÖHEJ!!


Nagoyn szívesen felnyomnám, de félek, hogy következőre beleköpne a kajámba..


Tehát szabad neki ilyet csinálni?


Amúgy sokszor előfordult már. ismerősök között is... ételfutár, gls, de főleg MPL-nél van ilyen..


2020. máj. 11. 17:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És én mindig adok jattot! összegtől függetlenül 100-300Ft-ot. sokszor "nem kérek vissza" tehát megtarthatja a visszajárót..


Erre meg felszámol még magának a parasztja

2020. máj. 11. 17:18
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Elég sok helyen csinálják, tehát nem hiszem, hogy törvénytelen. Ellenben a borravaló elfogadása miatt lehet, hogy tehetnél feljelentést, viszont le se fogják az illetékesek szarni.
2020. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként a GLS meg MPL biztos hogy nem számol fel többet, mint amennyi a postaköltség.
2020. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Számlára magának nem csinálhat ilyet,a számlát bent csinálják ahonnan viszi a kaját.Nem ő a bűnös.Hívd fel a diszpécsert,és kérdezd meg mi ez ! Miért nem tetted meg eddig ??
2020. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, mondd hogy nem tudok olvasni, és valójában nem az van ideírva, hogy a kérdező azt gondolja, hogy a futár készíti a számlát!
2020. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

de. a futár állítja össze. Hidd el, hogy tudom milyen a számlakészítés módja, és ők NEM ÚGY CSINÁLJÁK..

De gondolom törvényes, hiszen ott előttem pötyögi be, hogy mit hozott ki..


Már pedig de, a gls is és az mpl is felszámol jattot. Ott van a számlán. Hogyan tudok fotót feltenni ide?

2020. máj. 11. 17:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nem a jatt, hanem a szervizdíj.

És teljesen jogosan számítják fel, mivel elfelejtették bezárni a törvényben a kiskaput, hogy csak éttermi fogyasztásnál legyen felszámítható.

2020. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Már pedig de, a gls is és az mpl is felszámol jattot. Ott van a számlán. Hogyan tudok fotót feltenni ide?"


Arra a képre nagyon kíváncsi lennék. Ide tudod feltölteni:

[link]

2020. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont erre gondoltam mint a 7-es.
2020. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nézd meg az étterem honlapján, a rendelésnél mi van feltüntetve. Ott szerepel - vagy valahol a szabályzatban, fizetés módjánál stb. hogy szervizdíjat, csomagolási díjat, kiszállítási díjat számítanak fel. Van aki bizonyos km távolságon belül nem kér a kiszállításért plusz pénzt, csak annál messzebb.

Teljes joggal teszik bele a számlába ha előtte fel volt tüntetve hogy bele fogják tenni a számlába. Ha már fizetsz így legálisan borravalót, vagyis szervizdíjat, egyebet - akkor nem kell adnod külön pénzt.

A legtöbb helyen ezt pont amiatt csinálják, mert a futárt már a többség kártyával fizeti ki és ott pontos összeg van feltüntetve, kifizetve, nem marad neki borravaló, hogy 2700 a számla és a 3000-ből nem kérsz vissza.

A csomagküldő szolgálat, mint GLS és társaik nem számolnak fel borravalót. A szállítási díjat, vagy esetenként a szállításkori fizetés díját számítják fel. Az ételfutárt ne keverd a rendes csomagküldő cégekkel!

2020. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!