Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik az az eljárási szakasz,...

Melyik az az eljárási szakasz, amikor már kötelező az embert megbilincselniük a rendőröknek?

Figyelt kérdés
Előállítás, elővezetés, őrizet, letartóztatás.....?

2020. márc. 11. 06:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elsőre lehet hogy nehezen fogod elhinni, de a zsaruknak van egyéni mérlegelésre lehetőségük.


Elvileg mindaddig amíg bírósági határozat nem születik a személyi szabadságod korlátozásáról, (vizsgálati fogság) addig az aktuális rendőr mérlegel.

Addig csak erősen ajánlott, onnantól viszont előírás.

2020. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Előállításkor már kötelező.

Elővezetéskor is.

Bíróság elé állításkor is.


Ezt onnan tudom, hogy már voltam megbilincselve mikor Békéscsabán a rendőr megbilincselt és előállított.


Újabban a jogot olvasgatom, tanulgatom és a rtv-be le is van rögzítve, hogy mikor kötelező a bilincs.

2020. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#1, #2-nek:


Engem viszont már vitt ki fogdáról rendőr orvosi vizsgálatra bilincs nélkül, és erre kihallgatásra vitelkor is volt példa.


Akkor most mi van?

2020. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az hogy levike azt sem tudja hol van és osztja az észt. Onnantól kezdve lesz rajtad mindig bilincs, hogy őrizetbe vesznek, mivel onnantól kezdve a mozgatása a gyanúsítottnak átkísérésnek minősül, ahol alapesetben is bilincs kötelező. Ez előtt egyéni mérlegelés kérdése.
2020. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó!


Nekem az iratismertetési aktámban, van egy jelentés, hogy miért használt a járőr bilincset, rajtam, le kellett papírozni.

Azért állítólag, mert a szememmel a menekülési útvonalat pásztáztam. Na ezt hogy tudja mevállapítani a rendőr? Honnan tudja, hogy a menekülési útvonalat páztáztam?


Azt bánom, hogy nem tettem panaszt a bilincsre, meg a rendőrre. Úgy rámtette a bilincset, hogy szorította is a csuklóm. Mondtam neki, hogy nem lehet kicsit lazábbra, azt felelte, hogy nem mert a bilincs bont azért van, hogy ne legyen olyan kellemes.


Vagánykodott a fiatal őrmester, biztos büszke, hogy ő vagány rendőr, de mikor az jön szóba, hogy mennyit keres egy járőr, akkor igencsak eltűnik a büszkeség az arcukról, hogy a fizu igencsak kicsi.


Egy éjjel voltam őrizetben ott a csabai fogdán, mégsem voltam bilincsben, másnap hazaengedtek és egy fél év mulva kiderült, hogy nem lesz vádemelés megszűnt az ügy.


Előállításkor kötelező. Őrizetben való KÍSÉRÉSEKKOR kötelező, de a fogdán nem.


Tudhatnád utolsó, ha ügyész vagy.

2020. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogy tudja megallapitani, hat a szemedrol Levike. Nyugodtan bepanaszolhattad volna, de jogos volt. Nem őrizetben voltál, hanem előállítva voltál.
2020. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr jogszerűen járt el te meg voltál a vagány elkövető. Lapozzunk...
2020. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy volt, hogy előállított a rendőrségre, az eljárás lefolytatása céljából.


Elhelyezett az előállító helyiségbe, azelőtt elvettek tőlem mindent.

Az előállítóban voltam kb 2 óra hosszát. Ezt követően átmentünk a másik épületbe és ott a nyomozó kihallgatott volna, ha meg nem tagadom a vallomásom. Megtagadtam. Oda volt hívva egy ügyvéd akivel 3 percre magunkra hagytak. Ő közölte, hogy sajnos őrizetbe fognak venni. Amikor bejött a nyomozó, akkor mondta ő is, hogy őrizetbe kell hogy vegyenek. Ezután ujnyomat és fénykép volt aztán onnan orvosi ügyeletre vittek befogadási vizsgálatra mert éjjel 1 óra volt. Ekkor visszavittek, ekkor kerültem fogdára. Viszont tudtam, hogy másnap el leszek engedve. Úgy is volt.


Fogdán azért voltam, mert még másnap folytatólagosan kihallgattak és nem hitték volna el, ha azt mondom, hogy másnap visszajövök kihallgatásra csak hadd menjek haza, mert nem ismertek mert nem odavalósi vagyok.


Eredmény: Fél év múlva lezárták az ügyet és megszüntették. Kár volt ez a hercehurca.


Én jobban tudom hogy hol voltam tehát.

2020. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy Levike.
2020. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Hidd el.

Itt Debrecenbe is próbáltak már dolgokat rámkenni a nyomozók.


Nem hagyom magam, megmondom nekik, hogy mi, hogy. Már tudják, hogy emgem nem tudnak beforgatni semmi hamis dologba, tudják, hogy fel vagyok készülve. Olyan emberrel szembesülnek mikor én érkezek tanúkihallgatásra, aki tudja az összes fogásaikat, taktikáikat. Legutóbb mikor elkezdett volna "beszélgetni" ,közöltem, hogy nem beszélgetésre jöttem, hanem tanúkihallgatásra és kezdje el.a jegyzőkönyves kihallgatást. Emellett mondtam, hogy nekem mihez van jogom, neki pedig mihez. Jogom van átolvasni a jegyzőkönyvet és egy példányt kérni. Úgy adott h illetékbélyeggel kellett visszamennem de megtettem, mert a jegyzőkönyvben rólam is szó esik és hadd legyen 1 példányom.


Látom én, hogy az ilyen embert mint én nem könnyű elviselni, de élek a jogaimmal.


Sajnos az emberek 90 %-a már akkor be van rezelve, ha megtudja, hogy menni kell tanúskodni a rendőrségre. Az emberek legtöbbje megijed, ha rendőrségre kell menni, streszel. Olyan stresz alatt vannak sokan, hogy csak félve válaszolnak, ha kérdez a nyomozó, eszükbe sincs olyat mondani, hogy de így meg úgy ám... És ez a baj, azért tart az ország ott ahol, mert a rendőrök előtt mindenki meg van szeppenve.


Én viszon megmondom amit gondolok, aminek kell lennie és megküzdök a jogaimért, látszik, hogy nem örűl neki a nyomozó, de nem baj, nem üthet meg. Biztos téma voltam mikor eljöttem onnan.


Te ezt ügyészi szemmel, hogy látod?

Mert mindig a rendőröknek adsz igazat.

2020. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!