Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaphat-e egy ilyen ember gáz...

Kaphat-e egy ilyen ember gáz és riasztófegyverre hordási engedélyt?

Figyelt kérdés

A gáz és riasztófegyvert Magyarországon bárki megveheti aki betöltötte a 18. életévét engedély nélkűl, (mert ez nem éles fegyver) és hazaviheti ami a boltból a lakásáig nem hordásnak, hanem szállításnak minősűl, azonban onnantól kezdve nem hordhatja, ha nincs engedélye.


Csak akkor hordhatja, ha bemegy a rendőrségre (ez ugye a városi kapitányság igazgatásrendészeti osztályán van, ha jól tudom), viszi a fegyvert és bemutatja, hogy kérne rá engedélyt. Ha megadják az engedélyt az 5 ezer forint azt hiszem.


Kérdésem:

Egy olyan embernek megadják-e rá az engedélyt, aki 12 éve lopás vétsége miatt pénzbüntetést kapott, befizette, ezáltal az erkölcsije is tiszta?

Valamint volt egy eljárás ellene, amit megszüntettek.

Még többszőr volt már "tanúként" kihsllgatáson, ott volt, hogy a nyomozó azt mondta neki, hogy tudja, hogy sáros, de semmit nem tudnak rábizonyítani, mivel nem követett el semmit. Szóval ez semmi.


A leirtak alapján és egyszer volt büntetve régen pénzbüntetésre ami már rég mentesült, megkaphatja -e a hordási engedélyt az ilyen ember.


Tulajdonképpen rólam van szó csak azért irtam így, hogy egyértelmű, érthető legyen kérdésem.


Gondolkodom, hogy veszek, de még csak fontolgatom, hogy érdemes-e költeni rá és lehet soha nem is használom, de szoktam késő este is járkálni, és bizony előfordulnak hangoskodó. "C" emberek, mindig tartok, hogy meg ne támadjanak, de nem szoktak. Csak jobb félni...


Előre kérem hogy kötekedők ne válaszoljanak csak olyanok akik tényleg a konkrét választ tudják.



2020. márc. 6. 15:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát, amit leirtam annak alapján kérdezem, hogy megkaphatom-e az engedélyt rá?
2020. márc. 6. 15:36
 2/6 árokpart ***** válasza:
Igen kapni fogsz rá viselési engedélyt. Nem kell hozzá teljes feddhetetlenség.
2020. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az erkölcsid tiszta akkor kapni fogsz fegyverviselési engedélyt
2020. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta egy ismerősöm, hogy nagyon sok embernek van gáz-riasztó fegyvere.


Most nem azért, hogy nekem is kell csak gondolkodom rajta, mert lehet, hogy nem éri meg rá költeni, de nem árt. Valamelyik nap is jöttek volna hozzám cigit kérni, közbe nézte a zsebem, hogy mi lehet benne, én úgy láttam. Mondtam nem dohányzom. Elment. Ilyenkor eszembe jut, hogy ha megtámadnának, akkor a nálamlévő gázspray (ami engedélyezett) az elég lenne vagy jó, ha nekem is lenne. Mindenesetre gondolkodom még csak gondoltam megkérdezem, hogy tudjam, hogy ha veszek, az engedéllyel kapcsolatban mire számíthatok.

2020. márc. 6. 15:48
 5/6 árokpart ***** válasza:
Viszont az a nagy helyzet, hogy szerintem érdemesebb annak ellenére is, hogy minden további nélkül kaphatsz viselési engedélyt egy jobb fajta gázsprayt venni. Azt is megmondom, hogy miért. Sajnos egyszerűen azért, mert a mai világban már úgy értem a mai Magyarországon már senki nem ijed meg ha ráfogsz sima átlagemberként egy pisztolyt, mert annyira le van minimálisra korlátozva a valódi lőfegyverek tartási illetve viselési engedélyek száma, hogy senki nem fogja elhinni, hogy rendes pisztolyod van. (Ugyanis ez lenne a célod nem mármint az elijesztés.) Szóval mivel, hogy már majdnem mindenkinek van internete ezt a tényt tudja is mindenki. Az említette népcsoportod is tudja. Sőt ők is ugyanúgy hozzájutnak egy gázpisztolyhoz hivatalosan a boltban mint te. Ugyanúgy ha netán jelenleg van tiszta erkölcsijük ők is ugyanúgy megkapják rá a viselési engedélyt. Ergó nem vagy semmivel sem ezáltal előrébb mint ők. Egy jó gázspray-vel viszont ha a szükség úgy hozza védekezel és gyorsan elfutsz amíg csípi a szemüket és időt nyersz. Ráadásul nem is figyelnek fel rá mások, mert a gáz-riasztó pisztolyoknak is elég nagy hangjuk van és közterületen ha szól egy nagyot sanszos, hogy valamelyik buzgó házmester szemléletű honfitársunk rögtön hívja a rendőrséget. Akkor téged függetlenül attól, hogy védekeztél ugyanúgy be fognak vinni kihallgatni és még egy csomó ideig járhatsz tanú meghallgatásokra mire kiderül, hogy te csak védekeztél és az időre ráadásul a pisztolyodat is bevonják.
2020. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Levike, minek neked gázpisztoly? Ezt miért nem "jogi órákon" kérdezed a tanáraidtól?
2020. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!