Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy átlag ember tudja, hogy...

Egy átlag ember tudja, hogy milyen magas rendfokozat az őrnagy?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 11:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kiket számolunk az átlagba. Van aki tudja, van aki nem, van aki keveri az őrmesterrel. De nem tudom hányan tudnák felsorolni a rendfokozatokat azokon kívűl aki nem rendészetnél/katonaságnál dolgozik, vagy nem volt régen katona.
2020. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
28%
Átlagemberként fogalmam sincs. A tizedes-százados-ezredest ki tudom következtetni, lehetne a többi rang neve is ilyen.
2020. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Az őrnagy a főtiszti rendfokozatok közul a legkisebb. De mivel a rendfokozati jelzésen már 3/4-es arany parolin van az első ezust csillag, így elég dekoratív mint jelzés.

Általában osztályvezetői, vagy zászlóalj -parancsnoki beosztáshoz társul.

És általában aki eléri,elő is lép a későbbiekben alezredessé, vagy a későbbiekben ezredessé.

2020. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%

#2


Oké, hogy ezt ki tudod következtetni, de pl a főtörzszászlós az ezredes alatt vagy felett helyezkedik-e el?



Amúgy szerintem nem matek tábor ez, hogy legyen pl tizedes, százados, ezredes, tizezredes, százezredes, milliós, milliárdos(?)

2020. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
92%
őrvezető,tizedes,szakaszvezető,őrmester,,törzsőrmester,főtörzsőrmester,zászlós,törzszászlós,főtörzszászlós,hadnagy,főhadnagy,százados,őrnagy,alezredes,ezredes,dandártábornok,vezérőrnagy,altábornagy,vezérezredes. Ebben a sorban vannak és emelkednek a rendfokozatok.
2020. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó!

Ha már ennyire okos vagy, akkor azt is illene tudnod, hogy a vessző után szóközt hagyunk és aztán irjuk a következő szót.


Második!

Nem RANG, hanem RENDFOKOZAT.


Kérdező!

Az őrnagy a hadnagyi/főhadnagyi rendfokozat után következik felfelé.

2020. jan. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ja és igen egy átlagember nem igen tudja ezt, de én is átlagember vagyok nem vagyok se rendőr se katona és tudom.

Javítok: A százados amúgy tényleg a főhadnagy után van és a százados után az örnagy felfelé.

2020. jan. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Egy átlagember nem biztos, hogy tudja, de én is átlagember vagyok, nem vagyok se rendőr se katona, de tudom.

Javítok: A főhadnagy után valóban a százados következik és ezután az örnagy felfelé.

2020. jan. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ismét utolsó vagyok. Egyszer akartam leirni de kétszer irtam le véletlen.
2020. jan. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Aki nem teljesített szolgálatot fegyveres testületnél, vagy nem annak családtagja, az nem igazán tudja. Azt sem tudja mi a rendfokozat és a rang között a különbség.

A filmekből néhányan esetleg tudják hogy a kapitány az százados. A kapitány idegen eredetű szó.

Sokan nem tudják hogy a Major név Őrnagy-ot jelent. Thomas Major volt brit kormányfő magyarul Őrnagy Tamás.

Egyébként 40-50 évenként változnak az elnevezések, országonként, fegyvernemenként úgyszintén.


Már-ki

2020. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!