Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy átlag ember tudja, hogy...

Egy átlag ember tudja, hogy milyen magas rendfokozat az őrnagy?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 11:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az 5. hozzászóló helyesen sorolta fel, ha az alhadnagyi rendfokozat már nem létezik. Amikor én voltam katona, még volt az is.
2020. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen, és a főtiszteknél az első a vezérőrnagy és a hadseregtábornok a legmagasabb rendfokozat.
2020. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#11 kiegészítelek, akkor meg nem volt főtörzszászlós.


Már-ki

2020. jan. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

6-os. Ahogy az egyik elötted lévő irta, hadnagy, főhadnagy, százados, majd az őrnagy.


Aki felsorolta őket, teljesen tökéletesen irta.

2020. jan. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én is ki tudom guglizni mint bárki más, de mivel a kérdés úgy szólt, atalg emberként tudom-e, a válasz nem.

De ha elmondod nekem, hogy milyen rangban vagy

2020. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Folytatás: akkor rá fogok keresni/érdeklődést fogok mutatni.

(Teoretikusan, egy elképzelt beszélgetésre értettem.)

De én sem várom el, hogy az emberek tudják mit csinálok, mi a munkám.

2020. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
az átlagembert nem érdekli. akinek megkötelező, az meg beseggeli az épp aktuálisat.
2020. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Régi hadrendekben Főstrázsamester. Az SS-ben, SD-ben, Gestapónál stb. SS-Sturmbannführer. A Wehrmachtban Major. A haditengerészetnél Korvettkapitány (Korvettenkapitän, Lieutenant Commander, LCDR). Az angolszász filmek hülye magyar szinkronjaiban a LCDR "alparancsnok"-ként is szerepel (?!) 😜😁🤣
2020. jan. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Aki nem szolgált semmilyen katonai szervezetnél az honnan tudná ugyebár. És egy átlagember soha nem szolgált ilyen helyen.
2020. jan. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Akad itt azért egy kis javítani való.


#10:

A kapitány idegen eredetű ugyan, de az osztrák birodalom, ill. az osztrák-magyar monarchia hadseregeiben is használták: a gyalogezredek és lovasezredek (huszár-, dragonyos-, ulánus-, kürasszír vagy vasasezredek) kisebb alakulataiban, csapataiban, kompániáiban (század = Kompanie) a kapitány volt a vezénylő parancsnok. Később változtatták az elnevezést századossá.


A komcsik alatt futott egy lengyel II.VH-s sorozat a tévében, "Kockázat" címmel, amelynek főhőse lengyel ellenállóként beépült a német Abwehrbe (kémelhárításba). A kb. 20 részes sorozat háromnegyedéig ugyan főhadnagyi rangban volt az illető, de "Kloss kapitány"-nak hívta az összes magyar szinkronbandatag, még azután is, hogy a sorozat vége felé Kloss főhadnagyot századossá léptették elő.

További filmbeli furcsaság volt, hogy Canaris 1944-es elzavarása után, amikor az Abwehrt mexüntették, állományát pedig Schellenberg alá vonták az SD keretében, Kloss százados nem kapott fekete Boss egyenruhát, amilyet Stirlitz is hordott, sem az SS-Hauptsturmführernek kijáró (századosi) rendkfokozatot és rangjelzéseket.


Visszatérve a kapitányhoz, a haditengerészet tisztje, ahol nincs "százados"-nak mondott rendfokozat, csak annak megfelelője. A továbbiakban a US Navy-ben használatos rendfokozatok kerülnek itt bemutatásra, zárójelb teszem azok megfelelőit a szárazföldi csapatoknál:


Tisztek/Törzstisztek:

korvetthadnagy = Ensign (hadnagy)

fregatthadnagy = Lieutenant, Junior Grade (főhadnagy)

sorhajóhadnagy = Lieutenant (százados)


Főtisztek:

korvettkapitány = Liutenant Commander (őrnagy)

fregattkapitány = Commander (alezredes)

sorhajókapitány = Captain (ezredes)


Tengernagyok/Admirálisok:

flotillatengernagy = Rear Admiral Lower Half (dandártábornok) - korábban Commodore

ellentengernagy = Rear Admiral Upper Half (vezérőrnagy)

altengernagy = Vice Admiral (altábornagy)

tengernagy = Admiral (vezérezredes)

főtengernagy v. flottatengernagy = Fleet Admiral (hadseregtábornok) - csak háború esetén


(A légierőt nem részletezem, az is általában eltérő az angolszászoknál.)


#12:

Amit listáztál, azok nem főtiszti, hanem tábornoki rendfokozatok: (dandártábornok), vezérőrnagy, altábornagy, vezérezredes, (hadseregtábornok).

Főtiszti rendfokozatban az őrnagy, alezredes, ezredes találhatók.

2020. jan. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!