Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem köt a Rendőrség...

Miért nem köt a Rendőrség szerződést a BKK-val és figyeli hatékonyan a közlekedési szabálytalanságokat?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy videót, ahol egy villamosvezető szemszögéből kamerával láthattuk, ahogy végigmegy a vonalon, és hogy közben mik történnek. Voltak szabálytalanságok szép számmal.

Ma már nem akkora dolog kamerákat tenni a buszok, villamosok vezetőfülkéjébe és felvenni az utat, akár nagyon jó minőségben.

Találomra mindig másik járatokba tennék be a kamerát, és a nap végén végignéznék a felvételt a rendőrségen, és az elkövetett közúti szabálytalanságoknak megfelelően az elkövetőnek kiszámláznák a bírságot.

Nyilván nem tudnának mindig órákat ülni a felvételek előtt és mindent végignézni, és nem minden esetben lehet beazonosítható a szabálytalankodó, de így is eléggé hatékony módja lehetne ez a szabálytalanságok megfékezésének, és bevétel szempontjából sem lenne elhanyagolható. A felvételen jól látható lenne minden, így utólag is visszanézhető, ha valaki reklamál, hogy nem jogosan büntették meg.

Ezt nem csak Budapesten, hanem több városban is meg lehetne csinálni, ha Magyarországra gondolunk.

Így nem csak azok fizetnének büntetést nagyobb arányban, akik nem teszik ki az irányjelzést, hanem pl. az úton átrohangáló gyalogosok is kevesebben úsznák meg, ha esetleg sikerül őket beazonosítani.

Nyilván vannak személyiségi jogok, de nincs ideje senkinek azon túl tűnődni a felvételeken, hogy a szabálytalanságokat beazonosítsa. Biztos meg lehetne oldani, hogy csak a rendőrség kaphassa meg és nézhesse meg a felvételeket.

Gondolom, ez már másoknak is eszébe jutott. Fura, hogy miért nem csinálják meg. Hiszen ha a youtubera feltölthetők ilyen videók, akkor az még inkább sértheti a személyiségi jogokat, emezek meg nem kerülnének fel sehova nyilvános helyre.


2020. febr. 22. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet. Bár inkább a szabálytalankodó autósokra, motorosokra kéne kihegyezni.

Mert a gyalogos egyrészt nagy eséllyel nem azonosítható, másrészt a gyalogos leginkább csak önmagára veszélyes, ha szabálytalankodik, akkor igen ritka az az eset, hogy mást veszélybe sodor. Ahogy te említed egy index ki nem tevése...az sokkal súlyosabb, mert megzavar más közlekedőt azzal, hogy nem arra megy nagy sebességgel, amerre a jelzésével vagy annak hiányával kellene...!


Na mindegy is, hogy gyalogos, vagy autós, mindenképpen hasznos lenne, intézkedj, hogy csináljanak ilyet!!!!

2020. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem tudom, én mint kis magánszemély mit intézkedhetnék. Ha írok emailt vagy bármit, foglalkoznak-e vele. Volt már egy-kétszer, hogy javaslattal álltam elő, de legutóbbi, szerintem jogos észrevételemet is úgy intézték el, úgy reagáltak egy postai levelemre, mint akik nem tudnak szöveget értelmezni. Nevezetesen semmibe vették, hogy egy adott helyen nincs hely megállnia mondjuk tűzoltónak vagy mentőnek. Elintézték azzal, hogy abban a szent pillanatban, amikor ők megtekintették ott a helyzetet, akkor éppen simán be tudott volna állni oda bármi. Ennyit erről. Nem gondolom, hogy magánszemélyeknek bármilyen hasznos javaslatát komolyan veszik.
2020. ápr. 6. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!