Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért akar ma valaki rendőr...

Miért akar ma valaki rendőr lenni?

Figyelt kérdés

Munkakörülmények: parancsuralmi alá/fölérendeltségi viszonyban, váltásos munkaidőrendben, vezényléses és azonnali berendelési rendszerben, korlátozott és szigorú maroklőfegyver használattal, életveszélyes helyzetek, gyomorforgató látványok, Btk. napi szinten használatos ismerete, szolgálati szabályzatszegésben katonai bíróság az eljáró szerv, túlóra szabadidőben ha nem rendelnek be, szabadidődben és szabadságod alatt jelezni kell a tartózkodási helyed és az elérhetőséged, tűrnöd kell az állampolgárok becsmérlő megjegyzéseit, nyugdíj a mindenkor érvényes civil öregségi nyugdíjkorhatárt megelőző 5 év … talán nem felejtettem ki semmit. Ja, a foci EB miatt a vidéki rendőrök egy hetes határszolgálatra lesznek vezényelve.


Mindezért jelenleg (a mai napi) kezdő összbérezés nettó(!) 160 ezer forint! Ezt tételesen jelezte egy rendőr a Zsaruellátó Facebook oldalán. Ugyanott olvasható egy volt kollégának segítséget kérés, aki egy évvel a nyugdíjazása előtt vált 71%-os rokkanttá és kap ezért havi 50800 forintot!


Tényleg érdekel. Ma miért akar valaki rendőr lenni, és ma miért akarnak még maradni? Miben reménykednek?



2020. jan. 28. 10:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Amikor Békéscsabán előállítottak gyanusítottként, a nyomozó kihallgatott, ez volt este fél 12, tehát majdnem éjjfél. Mondtam meki, hogy nem követtem el semmit, erre mint az állat üvöltött, szó szerint ezt mondta, hogy "péntek este itt esz a fene az ilyen kis piti b...ös tolvajok miatt, á, nagyon érik bennem, hogy leszerelek, magas a vérnyomásom..." Ezt a nyomozó szó szerint így mondta, nagyon megjegyeztem, a kollégája pedig kérdezte, hogy van valami más munka.


Szóval elhiheted, hogy mennyire szeretnek rendőrök lenni.


De ez csak egy volt a 44 ezer rendőr közűl.

2020. jan. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert bejönnek a nőknek. :) Legalábbis nekem.

De most komolyan, ez is ugyanolyan munka, mint a többi, szerintem van érdekes része is. Az én munkám sem egy nőies munka, sok férfi nem tudná csinálni, én mégis élvezem.

2020. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, az NVSZ befigyelhet az állományban lévőknek, a kérdésem nem nekik szólt, hogy miért MARAD ma valaki rendőr?

A kérdések nyilván nem a tiszteknek/főtiszteknek szólnak, hanem azoknak az érettségizett leendő tiszthelyetteseknek, akik a napokban nyújtják be a jelentkezési egységcsomagjukat, és készülnek a pszichológiai vizsgálatra, valamint a fizikai erőfelmérőre.

Szeretnének katonai függelmi viszonyok között dolgozni? Vonzza őket a lőfegyverek és a lőgyakorlatok? Szeretnek dolgozni egyhuzamban 7-19 óra és 19-7 között? Szeretnek alakizni? Szeretnének vezetni "ninó" autót? Bírják az elöljárók cseszegetését (szüleiktől is elviselték?)? Szemük se rebbenne egy katonai ügyészségi vizsgálat közben? (ilyenbe könnyen belefuthatnak) A jelentkezők tájékozódtak, hogy a "munkaruházaton" kívül mit kapnak a testülettől? (jó, mondjuk a szolgálat közben elhunytak temetési költsége nem terheli a családot, sőt, még utcát is elnevezhetnek róla, lásd: Radovics Dusán)

Amire biztosan számíthatnak 20-25 hivatásos állományban eltöltött idő után: magas vérnyomás, labilis idegrendszer, szívpanaszok, várható alacsony életkor (60 év körüli elhalálozás)

És számíthatnak az állampolgárok hasonló reakciójára, mint amit itt tett a kommentelők zöme.

2020. jan. 29. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!