Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért akar ma valaki rendőr...

Miért akar ma valaki rendőr lenni?

Figyelt kérdés

Munkakörülmények: parancsuralmi alá/fölérendeltségi viszonyban, váltásos munkaidőrendben, vezényléses és azonnali berendelési rendszerben, korlátozott és szigorú maroklőfegyver használattal, életveszélyes helyzetek, gyomorforgató látványok, Btk. napi szinten használatos ismerete, szolgálati szabályzatszegésben katonai bíróság az eljáró szerv, túlóra szabadidőben ha nem rendelnek be, szabadidődben és szabadságod alatt jelezni kell a tartózkodási helyed és az elérhetőséged, tűrnöd kell az állampolgárok becsmérlő megjegyzéseit, nyugdíj a mindenkor érvényes civil öregségi nyugdíjkorhatárt megelőző 5 év … talán nem felejtettem ki semmit. Ja, a foci EB miatt a vidéki rendőrök egy hetes határszolgálatra lesznek vezényelve.


Mindezért jelenleg (a mai napi) kezdő összbérezés nettó(!) 160 ezer forint! Ezt tételesen jelezte egy rendőr a Zsaruellátó Facebook oldalán. Ugyanott olvasható egy volt kollégának segítséget kérés, aki egy évvel a nyugdíjazása előtt vált 71%-os rokkanttá és kap ezért havi 50800 forintot!


Tényleg érdekel. Ma miért akar valaki rendőr lenni, és ma miért akarnak még maradni? Miben reménykednek?



2020. jan. 28. 10:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%
Mert mindenki rendőrnek születik, csak van aki tovább tanul.
2020. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
3%

2 embertípus megy rendőrnek

1.Gyerekkorától az akart lenni akciófilmeken krimiken nőtt fel

2.Nem szeret dolgozni azt hiszi majd itt ellumpol

2020. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Próbáltam minősíteni az előző válaszolókat, de inkább kihagynám. Miért megy valaki pl mentősnek? A pénzért? Vagy tűzoltónak? A francba, inkább nem is írok semmit, felhúztam magam :-(
2020. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
Sokat utaztam munkába/ból rendőrökkel. Két fő csoportot figyeltem meg. Egyik, aki suliba verte a társait. Ők vidám lazák voltak. Másik, akiket vertek. Rajtuk látszott a ruhától most már ők az istenek. Ilyennel ne találkozzál utcán, mert már abba bele köt, ha levegőt veszel.
2020. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Mert mondjuk akit anno bsztattak az iskolába, azokból lesz rendőr meg bv.-s.
2020. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Rendőr lettem.

Sose bántották suliba és sose bántottam senkit. Majdnem 5ösre érettségiztem.

Teljesen egyetértek van bunkó,lusta de még buta rendőr is nem kevés.

Mondjatok egy munkahelyet ahol nincs ilyen.


Én hivatást szerettem volna és megtaláltam. Szeretem a munkám és sose genyoztam ok nélkül senkivel.

Jó érzés az amikor 1 kicsit is teszel valamit.

Igen sok szar része van a melónak.

A közlekedésiek jobban utalják a trafizást az állampolgároknál is.

Viszont néha egy egy köszönöm attól aki segítségre szorult nekem megadja azt amiért kitudok tartani esetleg még ha szarok is a körülmények.

2020. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A #3-as kivételével eddig mindössze a fikázók válaszoltak, amit sajnálok. Rendőrségen az érettségi minimum követelmény, ezzel gond nélkül megszerezhetnék a 7,5 tonnánál nehezebb gépjárművekre a jogsit, és nemzetköziben fuvarozhatnának 4-5-szörös pénzért. És ráadásul a családjuktól se lennének sokkal több időre távol.
2020. jan. 28. 10:55
 8/23 A kérdező kommentje:
A #7-es is kivétel.
2020. jan. 28. 10:55
 9/23 anonim ***** válasza:
#5: Öt volt osztálytársam rendőr, egyikre sem igaz.
2020. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#7-nek válaszul:


Hivatástudat? Kapsz érte elöljáróidtól legalább erkölcsi elismerést? Amikor a parancsnokod megköszöni a nyári 35 fokos szolgálatod után a helytállásod? Vagy mikor berendelnek helyettesítésre? Hm?

2020. jan. 28. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!