Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakiről lefuttatnak egy...

Ha valakiről lefuttatnak egy rendőrségi ellenőrzést, abban mi van benne?

Figyelt kérdés

Vagy ezt, hogy kell ezt elképzelni. Vagy gondolom azok az adatok, amiket elviekben te is megigényelhetsz, de nem adták ki nekem.


Vagy az iskoláid, vagy mik is benne vannak.


Nincs semmilyen ügyem, csak érdekel.


2020. jan. 27. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Rafinált vagy te :D!


Ha a járőr lepriózza, nem sokat lehet tudni csak, hogy körözik-e vagy sem, röviden lehet látni, hogy volt-e ügye vagy sem, az adatokat mutatja.


Bent az irodában a rendőrségen, indokkal természetesen le tudják kérni, hogy milyen az előélete, van-e folyamatban ellene szabálysértés vagy bűncselekmény miatt eljárás. A KEK adatlap (Belügyminisztérium) - ból, minden adatot mutat, még azt is mutatja, hogy előtte, hol lakott az illető, ott mikor jelentkezett be-ki az állandó lakcímmel valamint részletesen, hogy volt e büntetve, hányszor, stb.


Ha volt büntetve vagy eljárás vsn ellene, azokat szintén indokkal lehet csak lekérni a másik hatóságtól vádirat, jegyzőkönyv.

2020. jan. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megnézheted te is a magadét, ha van ügyfélkapud.

[link]

2020. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van, rá is mentem, de ez erkölcsi bizonyítvány... Nekem ne küldjenek postán semmi, amúgy sem voltam büntetve stb.


Egy kérvénty adtam be szeptemberben a rendőrség látal kezelet adataimról, elutasítottták...


Csak kivnácsi lettem voltam, Levikét meg letiltottam, paranoiás, folyton írogatott, higy azért írtam ki a kérdést, mert hogy azt higgyék ő írt ide, utána, hogy biztos rendőr vagyok és azért kamuztam, hogy ő írjon. Ez skrizofénia...

2020. jan. 27. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt kérdezheted meg űrlapon:

„Kezeli-e a … Rendőrkapitányság személyes adataimat? Ha igen, akkor mi jogosítja fel a rendőrkapitányságot személyes adataim kezelésére?”.

[link]



Részletek:



"Az érintett tájékoztatás kérése alapján – amennyiben az nem esik törvényben meghatározott érdekből korlátozás alá – megismerheti, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e a rendőrségi adatkezelő szervnél és jogosult arra, hogy a rá vonatkozóan kezelt adatok kapcsán tájékoztatást kapjon arról, hogy

milyen célból kezeli,

mi jogosítja fel az adatok kezelésére (jogalapjáról),

mikortól és meddig kezeli az adatokat (időtartamáról),

milyen adatokat kezel, és azok másolatát az érintett rendelkezésére bocsátja,

a személyes adatok címzettjeiről, illetve a címzettek kategóriáiról,

harmadik országba vagy nemzetközi szervezet részére történő továbbításról,

az adatkezeléssel kapcsolatos érintetti jogairól,

jogorvoslati lehetőségeiről."

forrás: [link]

2020. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beadtam, elutasította valami Ágota az ORFK-nál.
2020. jan. 27. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!