Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor mire számíthatok?

Ilyenkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sétáltam haza az utcán és hátulról konkrétan egy pillanatról a másikra megütött többször egy férfi.

Aztán mire feleszmeltem volna, mivel elestem... nem láttam.

Hihetetlenül megijedtem, fel se tudtam fogni mi történt pontosan..azt éreztem, hogy brutálisan fáj a derekam és a hátam is...

Telefonáltam a barátomnak, illetve annyi lélek jelenlétem maradt, hogy egy közeli étterembe bemenjek segítséget kérni.

Hívtak mentőt és rendőrt is.

Ugyanezt tudtam elmondani nekik,amit itt leírtam.

Illetve miután felfogtam, hogy nincs nagyobb baj, mondtam, hogy nem szeretnék erről beszélni..(biztos hülyének néztek)

Kell-e számítani arra, hogy a rendőrség megkeres engem?


2020. jan. 13. 11:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja igen a kórházban mindenféle vizsgálat után, nem találtak komolyabb sérülést.

Nem tudom ez mennyire fontos.

2020. jan. 13. 11:29
 2/9 Neurotech ***** válasza:
100%
Rendőrség felől még hallani fogsz szerintem, de az kb kimerül egy levélben, hogy lezárták a nyomozást. Ha attól tartasz, hogy a rendőrség fog sokat zaklatni, megnyugtatlak, nekik amúgy is annyi dolguk van, hogy akkor sem aktivizálnák magukat ha te unszolnád őket. Egyébként ez egy nagyon durva sztori, el sem tudom képzelni mi történhet egy ilyen emberrel... Egyébként ha nem láttad egyáltalán akkor honnan tudod hogy férfi? Mondott közben valamit?
2020. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából azt hiszem az ijedtség nagyobb volt,ami érthető.

Nehéz lesz így is feldolgozni, nem egy mindennapi eset, hogy csak úgy valaki megtámad... konkrétan.

Illetve szeretném felejteni, egyedül illetve nem teljesen egyedül, de azt hiszem értitek... tehát feldolgozni ezt mindenféle rendőrségi procedúra nélkül...

Örülök, hogy nem történt komolyabb probléma.

2020. jan. 13. 11:47
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen...a választ.


Igen valami rémlik, hogy mondott,de hogy pontosan mit azt nem tudom megmondani...

Meg az ütes erejéből azért érezhető volt, hogy nem egy nő volt... elég erősen megütött... attól függetlenül, hogy maradandó sérülés nem történt...

2020. jan. 13. 11:50
 5/9 Neurotech ***** válasza:
100%
Mindenesetre jó, hogy a rendőrök tudnak erről, ha még egy ilyen eset történik a környéken így már sokkal komolyabban fogják keresni a tettest.
2020. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Honnan tudod hogy egy férfi ütött meg ha nem láttál semmit?
2020. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%
Ez minden napos lesz ha beengedik a migránsokat 2022-be csak szólok!
2020. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Főleg ha nő vagy, akkor illene gondolnod arra is, hogy a támadód majd másokat is megtámadhat. Ezért nőtársak iránti szolidaritásból sem szabadna ennyiben hagynod!


A rendőrségnek az a legkényelmesebb, hogy úgy kezelje az ügyet, hogy könnyű testi sértés történt minősítő körülmények nélkül, ez közvádra nem üldözendő, magánindítvány meg nem volt.


Pedig itt simán megáll az "aljas indokból vagy célból" minősítő körülmény, ha nő vagy.

Testi sértés

164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.

...

(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a könnyű testi sértést

a) aljas indokból vagy célból,


Úgyhogy menjél be a rendőrségre, és tegyél feljelentést!


Pl. Pest belvárosa elég jól be van kamerázva, ha a támadásodat távolabbi kamera rögzítette, akkor is sanszos, hogy a támadó előtte, utána más kamerák előtt úgy is elsétált, hogy az az arcát is jól felismerhetően rögzítette.

2020. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs súlyos sérülésed akkor magánvádas azaz neked kell feljelentést tenni. Ha nem teszel akkor nyomozást sem tudnak folytatni: ergo hagyod hogy szabadon kószáljon egy őrült aki legközelebb vagy téged, vagy mást (lehet egy rokonodat) megtámad. Nem hagynám annyiban!
2020. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!