Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Számíthatok rá, hogy engem is...

Számíthatok rá, hogy engem is behív a rendőrség?

Figyelt kérdés

A főnököm ellen vádat emeltek lopás és sikkasztás miatt. Én az alkalmazottja vagyok, nekem közöm nincs a lopásokhoz, mégis félek, hogy behívnak. Ezzel azért van bajom, mert pár éve én azt állítottam, hogy tudtam ezekről a lopásokról. Ezt bíróságon mondtam, tehát van nyoma. Na most én már ki akarok maradni bármi féle bírósági ügyből, és ha behívnának legszívesebben azt mondanám, hogy nem tudtam semmiről, nem láttam semmit, és engem hagyjanak békén. Csakhogy ez ellent mondana annak, amit pár éve mondtam. Ebből lehet problémám? Egyáltalán engem behívhatnak?


L/24


2019. ápr. 8. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha kidereül, hogy hazudsz tanúskodás közben akkor börtönbüntetés vár rád. Úgyhogy csak az igazat mondd és vállald a felelősséget.
2019. ápr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem ugyanazt mondod az azt jelent, hogy vagy ekkor, vagy akkor hazudtál, szorulsz.
2019. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már vádat emeltek főnököd ellen (nem pedig csak meggyanúsították), akkor a büntetőügye nyomozati (rendőrségi) és ügyészségi szakasza már lezárult, a bírósági szakasza megkezdődött.


A vádiratot a bíróságra érkezés után legkésőbb egy hónappal kézbesíti a bíróság a vádlottnak és védőjének. Ha a vádiratban nincs a bizonyítékok felsorolása közt az, hogy tárgyaláson tanúként meg akarnak hallgatni, akkor a vád nem idéz be tanúnak (korábbi tárgyaláson tett tanúvallomásodat felhasználhatja pl. megismételt eljárásban). A tanúként meghallgatásodat meg csak akkor akarná használni bizonyítékként a vád, ha a nyomozás során tett tanúkihallgatásból egyértelmű lenne, hogy az a vádat alátámasztja.


Persze bent van a pakliban az is, hogy előkészítő tárgyaláson a védelem indítványozza, hogy tanúként hallgassanak meg a tárgyaláson.

2019. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az még a jobbik eset, ha csak tudomásod volt róla, és nem segítettél az elkönyvelésben.
2019. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!