Számíthatok rá, hogy engem is behív a rendőrség?
A főnököm ellen vádat emeltek lopás és sikkasztás miatt. Én az alkalmazottja vagyok, nekem közöm nincs a lopásokhoz, mégis félek, hogy behívnak. Ezzel azért van bajom, mert pár éve én azt állítottam, hogy tudtam ezekről a lopásokról. Ezt bíróságon mondtam, tehát van nyoma. Na most én már ki akarok maradni bármi féle bírósági ügyből, és ha behívnának legszívesebben azt mondanám, hogy nem tudtam semmiről, nem láttam semmit, és engem hagyjanak békén. Csakhogy ez ellent mondana annak, amit pár éve mondtam. Ebből lehet problémám? Egyáltalán engem behívhatnak?
L/24
Ha már vádat emeltek főnököd ellen (nem pedig csak meggyanúsították), akkor a büntetőügye nyomozati (rendőrségi) és ügyészségi szakasza már lezárult, a bírósági szakasza megkezdődött.
A vádiratot a bíróságra érkezés után legkésőbb egy hónappal kézbesíti a bíróság a vádlottnak és védőjének. Ha a vádiratban nincs a bizonyítékok felsorolása közt az, hogy tárgyaláson tanúként meg akarnak hallgatni, akkor a vád nem idéz be tanúnak (korábbi tárgyaláson tett tanúvallomásodat felhasználhatja pl. megismételt eljárásban). A tanúként meghallgatásodat meg csak akkor akarná használni bizonyítékként a vád, ha a nyomozás során tett tanúkihallgatásból egyértelmű lenne, hogy az a vádat alátámasztja.
Persze bent van a pakliban az is, hogy előkészítő tárgyaláson a védelem indítványozza, hogy tanúként hallgassanak meg a tárgyaláson.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!