Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök tényleg azért...

A rendőrök tényleg azért mogorvák, mert kevés a fizetés?

Figyelt kérdés

Este villogott egy rendőrautó, két járőr beszélgetett egy autósofőrrel és az autónak a rendszámát nézték nagyon, gondolom valami gubanc volt a rendszámmal.


Haverommal gondoltuk közelebb megyünk és megnézzük mi történt. Közelebb mentünk, de nem mentünk 10 m-nél közelebb, mert tudtuk, hogy nem illő, azonban ez sem tetszett a rendőrjárőrnek, mert a lámpájával felénk világított és mondta, hogy "maguk kik, segíthetünk valamiben", mondtuk csak megnézni jöttünk, hogy mi történt, erre a rendőr mondta, hogy jó akkor menjünk a dolgunkra.


Nem is az a gond, hogy megkérte, hogy távozzunk, hanem mindezt nagyon lekezelően , mogorván mondta.


Barátommal beszéltük, hogy miért ilyen mogorvák a rendőrök, meg a fizetésről is szó esett, hogy 110 ezret keresnek. Azt mondta a barátom, hogy épp ezért mogorvák, mert kicsi a fizetés.


Igaz ez, hogy a kevés fizetés miatt mogorvák egyes rendőrök vagy más oka is van?



2019. szept. 26. 18:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

10-es írta:


"A végrehajtói hatalomnak függetlennek kell lennie bármely kormánytól (elvileg)."


Ezt meg a rendőrségről szóló törvény:


"4.§ (3) A Kormány a rendőrséget a rendészetért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) útján irányítja."

2019. szept. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
0%

Te, figyelj már #4-es válaszoló!


Talán ismerned kellene ahhoz, hogy ilyen "bölcs" megállapításokat tegyél rólam. Mernék komolyabb összegbe fogadni, hogy több rendőri intézkedésnek voltam alanya mint amennyit te a tv-ben eddig láttál!


Mit pofázik az a majom? Hogy menjek a dolgomra?

Mert különben mi lesz? Jól leigazoltat? Maximum!


Tudod amikor beszólt, annak a vonatkozásában elvesztette a hivatalos személynek járó törvényi védelmet!

Miért is? Mert egy rendőrnek egy opciója van velemn (és akárkivel) szemben, azt pedig intézkedés alá vonásnak hívják. Az intézkedési nemek pedig pontosan meg vannak határozva, és "beszólás" nem szerepel közöttük.


Ragaszkodna hozzá, hogy ő, mint rendőr szólt be, tehát én egy rendőrnek szóltam vissza?

Semmi gond, akkor a beszólása a "jogszerűtlen intézkedés" kategóriába kerül, vagyis mindenképpen az ő jogszerűtlen magatartása vezetett a konfliktushoz. További súlyosító körülmény, hogy ezt hivatalos személyi minőségében tette.


A zsaruk ezeket pontosan tudják, ezért ha visszaszólsz, morog egy sort de BEKUSSOL!

Nem tanácsos jártatnia a pofáját, mert mindenféleképpen ő húzza a rövidebbet!

Megjegyzem még, hogy egyszerre két intézkedésbe nem is kezdhet, és félbe sem hagyhat intézkedést! Tehát?

2019. szept. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
0%

#12 vagyok:


Ezzel egyben a kérdezőnek is megadtam a választ arra, hogy miért mogorvák!


Mert olyan, neki kényelmes dologra utasít, amire nem tehetné!

Pontosan emiatt adja elő magát mogorván, így te megrettensz, és eszedbe sem jut hogy nem utasíthat semmire! Csendben végrehajtod.

Blöffölt.


Mint azt az #1-es válaszomban is megfogalmaztam:


"Pontosan az ilyenek miatt mernek ilyen flegmák és lekezelők lenni, mint TE!"

2019. szept. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem leszek népszerű, de én még nem találkoztam mogorva vagy bunkó rendőrrel. Amikor megállítanak az autómmal és igazoltatnak mindig udvariasak, tettem már rendőrségi feljelentést, akkor is normális hangnemben beszéltek velem. Nem szoktak bájcsevegni, de eddig velem mindig az emberi normáknak megfelelő hangnemben beszéltek. Az, hogy a bámészkodókat elhajtják a halálba pedig természetes, bár a kérdező leírása szerint nem ez történt, ő csak kifogásolta az udvariasság hiányát. Bár nem tudom, hogy a "menjen a dolgára" és a "távozzanak a helyszínről" között mi a lényegi különbség. Intézkedés közben nem fognak udvariaskodni, ugyanúgy, ahogyan a bűnelkövetőkkel sem, mert nem ez a dolguk. Ezen az sem változtatna, ha kétszer ennyit keresnének.
2019. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
0%

Ember! Te mit szívtál??? Melyik dimenzióban élsz??? :D Kezdő rendőr nettó ja 147 . ismerős 22 év után 220at keres. Ez a szerinted jó ??? Menj, és inkább aludj. Sose értettem, hogy ha valaki nincs tisztába valamivel minek szólal meg... :)


# 8


Miért mégis mennyit keressen egy kopasz őrmester? Elvégzett egy rendőrképzőt szakma tanulás helyett. Nem szív veszélyes gázokat be, nem dolgozik forró, veszélyes anyagokkal, nincs a munkaidejében egészségkárosító környezetben, nem jár három műszakba mint a hasonló képzettségűek. Be van jelentve, minden járuléka garantáltan befizetve. Bármi van mehet eü. szabira, rendes szabira. Ugyanilyen alacsony képzettséggel egy gyártósor mellett állhatna és dolgozni is kicsit keményebben kellene.


Aztán nézd meg időnként a csillagokat. Néha századosok, őrnagyok, alezredesek hesszelnek az úton. Ott meg inkább 400 körüli fizetésekről beszélhetünk. Főtiszti fizetésért csinálják egy törzsőrmester munkáját.


Az ismerősödnek, ha nem elég szereljen le, menjen el dolgozni aztán rádöbben, hogy a nagyobb fizetésért komolyabb munkát is le kell tenni az asztalra. Bár 22 év alatt általában eltorzult már annyira a világképük és a személyiségük, hogy igen korlátozottan alkalmasak másra mint amit csinálnak.

2019. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
16%

#13, #14-nek:


Csak a szerencsédnek köszönheted ezt!


Tegyél bármi olyant amihez bár jogod van, de neki kényelmetlen, vagy nem tetszik!


Mindjárt megismered azt, amiről beszél a kérdező!


Mivel a zsaruknak nem erősségük a jogszerű intézkedés, ezért elzavarták a francba hogy nehogy olyannak legyen tanúja aminek nem kéne!

2019. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
91%
#16. Lehet, hogy igazad van, pusztán csak szerencsém volt az elmúlt 45 évben, de nekem az a tapasztalatom, hogy akivel jogilag minden rendben van és normálisan, tényszerűen és együttműködően áll a dolgokhoz, azzal a hatóságok is együttműködnek. Valamiért mindig azok panaszkodnak, akik valamilyen, részükről elkövetett gebasz miatt kerülnek SZEMBE a hatóságokkal. (nem vádaskodásnak szántam)
2019. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
76%

"Mernék komolyabb összegbe fogadni, hogy több rendőri intézkedésnek voltam alanya"


Na eddig olvastam a kommented... Vajon miért vontak annyiszor intézkedés alá? Pont a stílusod miatt.... De kívánom, hogy egyszer űgy üsd meg a bokád, hogy az egy életre szóló élmény legyen neked. Csicska gyerek. :)

2019. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Bár 22 év alatt általában eltorzult már annyira a világképük és a személyiségük, hogy igen korlátozottan alkalmasak másra mint amit csinálnak."


Te meg biztos valami újgazdag hülyegyerek vagy akit az anyja tart el, a pics@ja alá tesz mindent. :) Komment huszár 1-2 Nagyon bátor vagy.... Tudod mit? Koccanjunk Keresünk épp egy járőröző rendőrt a nyílt utcán, oszt ott ugasd ezeket a szavakat a képébe. Meglátjuk mennyire magy neked is meg a másik kommentelő haverodnak a száj... Nyitott vagyok mindendre. Hülye gyerek. :) Oszt a magadfajta az akit , ha leütnek az utcán, vagy terrorizáljá a barátnőjét, foggal körönmel hívja a 107et, hogy "jajj , kérem segítsenek xy baj van!" Te szerencs csomag. :) Tudod akik tényleg utálják a rendőröket, úgy isten igazából pl egy foci ultra. Az nem ilyen helyen kommentelget, hanem kimegy, és balhézik szemtől szemben. Na, te meg a másik hülyegyerek pont nem ez a kategóriák vagytok. Anya nem vettem meg ma a zacskó Cheetist, vagy este nem tette be nektek a tele tabit, oszt ennek dacára itt élitek ki magatokat.... Gyík arcok. :)

2019. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

12,13.


Elárulnád hogyan definiálja a törvény a "beszólást"?


Adott két rendőr, aki igazoltat egy személyt, két olyan ember odamegy, akiknek semmi köze az egészhez és akadályozhatják a munkát, mit mondjon a rendőr ilyen helyzetben? Továbbá a menjen a dolgára milyen beszólás? Vagy talán gügyögve kéne a kedves bámészkodókat eltessékelni?

2019. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!