A Magyarságkutató Intézet végre egy "zseniális" ötlet?
Már nagyon sok tudományt mutató propagandához volt szerencsém életemben. Kezdődött azzal, hogy fiatalon a dialektikus materializmust kellett tanulnom, ha diplomát akartam. Nem múltak el ezek az idők sem. Most is van CEU, ahol felváltotta a kommunizmus eszméjét a neoliberalizmus, ahol szintén irreális eszement a társadalom szegmensének dolgait csomagolják propagandába. Végre itt egy magyar találmány.
Sajnálatos módon azt kell mondjam a tudomány egyetlen megmondója az akadémia sem jobb a fent említetteknél. Nem kell hosszan ragozni, elég ha azt mondom az egyik egykori elnökük véleményét az őseinkről "Ezek a primitív hordák, akiknél a gyermek és nőgyilkosság régi tradíció... görbe lábú gyilkosok, primitív hordák, nyelvük nem lévén csak makognak, s a sokkal műveltebb szláv törzsek szavait lopták el... " Ez az akadémia véleménye és nem volt más tudományos álláspontot képviselő intézet eddig
Könnyen belátható, hogy az ha monopóliuma van egy intézetnek az nem jó dolog, mivel amit kinyilatkoztat nem lehet megcáfolni. A demokráciában kell legyen választási lehetőségünk, ami több intézet formájában jelenik meg.
Végre itt a Magyarságkutató Intézet, amely velünk magyarokkal is elfogulatlanul foglalkozik. Nem kell az iskolai történelem könyvet úgy olvasnunk, hogy közben végig az ellenségeinknek kell drukkolnunk, hanem a tiszta magyar szív igényeinek is eleget tevő tudományos intézet indult el.
Emlékszel még a töri órákra? Olyan tankönyvek amelyek úgy lettek megírva, hogy mindíg a mi ellenségeinknek drukkolj. Megvan ? Lehet ennek vége lesz?
Magyarságkutató Intézet pozitív hatásai :
1 - Elfogulatlan kép a magyar történelemről. Lehet választani melyiket tanítjuk az iskolákban.
2 - Eltűnik az akadémia monopol jellege, annak kinyilatkoztató megcáfolhatatlan dogmáival
3 - A diákok végre a magyarság pozitív aspektusaival ismerkedhetnek meg
4 - Érdekes, új megvilágításból ismerhetünk meg régi történelmi, társadalmi folyamatokat
5 - Kibővülnek ismereteink a világról szélesre tárva perspektívánkat.
Zseniális ötletnek tartom a Magyarságkutató Intézetet. A történelem során először nyílik lehetőség, hogy a saját pozitív legendáink, saját szájízünk, értelmezésünk szerint vélt történelmet tanulják a nebulók, amiből küldetéstudatot meríthetnek. Végre nem a Habsburgok (finnugorizmus) kommunisták, liberálisok írják a mi történelmünk, hanem mint a többi nemzet saját magunk. Persze itt nem a valós történelem megváltoztatásáról beszélek, hanem annak számunkra kedvező interpretációjáról.
A fiatal tanulónak is sokkal jobb, ha a pozitív legendákat tanulja, az ivódik bele, mert ez jobban összekovácsolja a nemzetet a családot, azzá amivé mind szeretnénk válni. Egységes egymást segítő, szabad és boldog országgá. Evidens, ha pozitív történelmi eseményekről tanulnak. Pl a kalandozások nagy részét elhallgatják pl mennyire félt tőlünk Európa. Milyen hatalmas sikereink voltak a hatalmas katonai fölény ellen. Abban az esetben egy pesszimista emberré válik a diák, hiszen az önképe ami a nemzettel azonosul meg lesz csorbulva. Mindig a rosszat a negatívot olvassa. Viszont ha ezentúl a jó dolgokat, a kedvezőeket tanítjuk optimista önképe lesz felnőtt korára. Világos most már miért vagyunk világelsők öngyilkosság terén?
Ha végig olvasod a Magyarságkutató Intézet feladatait és az azokból nyerhető kutatási termékeket beágyazod a tankönyvekbe egy teljesen új,pozitív szellemű terméket kapsz, amit már bátran lehet tanítani az iskoláinkban. Mondom ezt mint tanár. Gondoltál már arra, hogy nem feltétlen kellene pesszimista nemzeti öntudatot vetíteni a tankönyveinkből?
Ez az intézet egyálatalán nem "elfogulatlan". Kifejezetten egy elfogult képet ad (szerintem) és olyan tényeket kérdőjelez meg amik nagyon is alapnak számítanak. Hasonló a terrorházához. Nagyon jónak tűnik ért a fiatalok nyelvén. (Anno én is voltam ott és imádtam.) Viszont hamis számokat ad úgy hogy ezek a számok körül vannak véve valós tényekkel. De ez csak egy példa.
Én is támogatnám azt hogy váljon optimistabbá a társadalom de ez nem ilyen egyszerű. Ha a jobboldali állandóan trianont emlegeti és azt közvetíti az állam hogy aki magyar annak fáj trianon és hogy ezt nem lehet feldolgozni, nem engedi hogy a társadalom ezt úgy kezelje, hogy ez van de ez a múlt, akkor ott megbukott az optimizmusra nevelés.
Én a pesszimizmus és realizmus között helyezném el magam, és úgy gondolom a pesszimizmusnak is vannak pozitívumai bizonyos mértékben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!